Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вважає, що продовжувати локдаун, який зараз оголошений до 24 січня включно, не потрібно. Після цього в країні будуть діяти обмеження “помаранчевої зони”.

“Зараз ми розриваємо той ланцюжок, який утворився з Нового року до Різдва. Якби ми не зробили цих зимових канікул, то в лютому вийшли б на критичні показники, які б не дозволили нашій медичній системі справлятися з потоком хворих. Але навіщо ризикувати життям і здоров’ям людей, якщо ми можемо в цей найбільш неактивний період в році зробити найм’якший в Європі локдаун, для того, щоб збити хвилю, яка починається, і в лютому не допустити великої кількості захворювань “, – сказав Шмигаль.

За словами глави уряду, локдаун дозволив не допустити перевантаження медичної системи до отримання вакцини, а її в Україні очікують уже в лютому.

“З 8 по 24 січня у нас встановлений так званий” карантин зимових канікул “. Його ключова мета – обмеження мобільності населення. З 25-го ми перейдемо, ймовірно, в” помаранчеву “зону, яка діяла до введення цих правил”, – зазначив Шмигаль.

Продовжувати локдаун уряд не планує, проте карантинні обмеження “помаранчевої зони”, які діють до кінця лютого, продовжать діяти і далі.

“Поточний карантин введений до кінця лютого. Швидше за все, ми продовжимо його до 31 березня тією ж постановою. Поки немає підстав скасовувати адаптивний карантин. Хвороба не пропала … Європа палає, ми відкриті для Європи, ми відкриті всередині держави, тому підстав для зняття карантину немає. Не потрібно передчасно тішити себе ілюзіями. Я впевнений, що карантин дуже довго триватиме цього року. А ось яким саме він буде, це вже інше питання “, – заявив Шмигаль.