Це виявилась унікальна в команді Зеленського людина – єдиний близький друг президента, який не взяв у нього жодної посади. Про це пише у Фейсбуці журналіст Юрій Бутусов.

Далі в оригіналі:

Я не був близько знайомий з Сергієм, ми бачилися кілька разів. Я познайомився з Сергієм Нижнівом в 2016-м, він тільки створив свою юридичну компанію Хіллмонт, і вирішив мені добровільно допомогти в захисті від декількох позовів від відомого мафіозі Юрія Іванющенка.

Просто так, вважав за потрібне так вчинити. Він ніде про це не писав і не просив ніякої реклами. Сергій був великим шанувальником газети “Дзеркало тижня”, він читав кожен номер, пам’ятав багато моїх статтей, що, звичайно, мене дуже здивувало, і я запам’ятав його фразу: “Я впевнений, що прийде час і у нас в країні будуть реформи, про яких пише “Дзеркало тижня”, і наша влада буде робити інтелектуальні рішення! ” Зізнатися, мені тоді це здалося великим ідеалізмом, але Сергій в це вірив по-справжньому.

У 2019 році я дізнався зі ЗМІ вже напередодні виборів, що він один з довірених осіб Володимира Зеленського. Мені здалося цікавим, яке ж місце займе у владі Сергій. Він був дуже близький до президента, до Івана Баканова, багато років вів різні справи “Кварталу”. Яке ж було моє здивування, коли Нижнів виявився єдиним в команді, хто не взяв собі ні одного шматочка влади.

Я подзвонив йому, і Сергій сказав приблизно так: “Я вірю Володі, він вчиться. Поки там радять люди, які його переконують, що в управлінні країною є прості рішення. Має пройти час, щоб він зрозумів, що простих рішень немає. Я буду допомагати і поза владою “.

Насправді Нижній ніяк не міг зробити кар’єру при Володимирі Зеленському. Він підірвав до себе довіру, коли виступив в 2019-м проти дострокового розпуску парламенту, тому що це було неконституційно і тому що це не дозволяло провести відбір адекватних кандидатів в партійний список – а президент і його радники простих рішень вважали це перемогою.

Нижній був проти спроби мирних переговорів з РФ, тому що вважав, що Путін не хоче миру, переговори закінчаться провалом і розчарують суспільство. Нижній був проти ручного управління судами і генеральною прокуратурою – і в результаті не отримав пост генерального прокурора.

Загалом, він був єдиний, хто не просив посад за всяку ціну, ставив умови, висловлював побоювання, і при цьому критикував ключові рішення, а навіщо така людина на сцені, де панують амбіції і невситима жага вихвалянь і овацій?

Я не знав, що Нижній боровся з рідкісною і важкою хворобою, ми бачилися у вересні, він був як завжди зібраний, коректний, не говорив ні про які проблеми, а говорив про проекти про зміни, які, як він вірив, відбудуться … зараз я тільки зрозумів, що все це спокій давалося йому неймовірним зусиллям волі. Хвороба спалила його, такого міцного, сильного, енергійного, в 40 років …

Прощання з Сергієм Нижнім відбудеться сьогодні, 18 січня, в залі для прощань медичного центру “Феофанія”, з 12.30 до 14.00.

Наразі ні президент, ні офіс президента не висловлювали співчуття, чи приїде президент на церемонію прощання не відомо.

Нагадаємо, про смерть 40-річного юриста в результаті важкої хвороби стало відомо в ніч на 15 січня.

У нього залишилися дружина і троє дітей.

Нижній входив до найближчого оточення нинішнього глави держави. Зокрема, консультував студію “Квартал 95” і був одним із спонсорів президентської кампанії Зеленського.

2007 року він балотувався до парламенту за списком партії “Наша Україна – Народна самооборона”, однак не пройшов. Потім був помічником нардепа Миколи Катеринчука.

Адвокатську ліцензію отримав у 2009 році, а вже в 2016-му став одним із засновників компанії HillMont Partners. Спеціалізацією Нижнього був супровід комерційних, інвестиційних і транскордонних спорів.