Вже сьогодні в мережі Інтернет, з вуст деяких відомих блогерів і пропагандистів, можна почути риторику щодо прощення Росії та "братські народи"

Хто знову ліпить з України та Росії "братні народи"

Ми більше не "хунта", не "фашисти-бандерівці" – потроху знову стаємо "братнім народом". Так кажуть у Росії. Російська пропаганда, схоже за все, змінила тактику щодо України. 

Ідеологія "братських народів" України та Росії, яка була актуальна після розвалу СРСР та до анексії Криму і війни на Сході, отримує друге дихання. 

З вуст Володимира Путіна "братська Україна" пролунала в жовтні. Щоправда тоді він говорив, що країна наша братська, але з цією владою – небезпечна. 

Про "любу Україну" нещодавно сказав і Патріарх Кирил: "Для мене Україна – це теж саме, що і Росія. Там мій народ, Церква, яку Господь благословив мені в цей історичний період часу очолювати". 

Історія з українським Генічеськом, якому з подачі російської пропаганди газ "поставляв Путін", – черговий жест "порятунку від росіян". Принаймні російські ЗМІ розтиражували це так, що, мовляв, "Росія допомагає Україні пережити морози". 

Тим часом в Інтернет можна знайти багато дискусій на тему примирення. "Україна повинна пробачити Росію". Такі думки лунають з вуст багатьох блогерів. У голови українців закидається стара думка про "братів". І така тактика є досить логічною з точки зору наших сусідів.

Російська кампанія у Сирії, а також протистояння з Туреччиною, – теми номер один. Саме тому з російських ЗМІ зникли новини про "хунту". Також російська верхівка зрозуміла, що силою здобути Україну не вийде – потрібно підключати пропаганду і обробляти населення старими перевіреними байками про "братні народи".

Головні меседжі, які лунатимуть у найближчі місяці та роки – ми вас любимо, воювати не хотіли – це все політики винні, ваші, звичайно. 

Перший удар пропаганди буде зосереджений по українських областях, де багато населення мають проросійські настрої: Запорізька, Одеська, Дніпропетровська, Харківська області, Луганщина та Донеччина. Також не слід відкидати Херсонську та Миколаївську області. 

Є також певні сили, які свідомо чи несвідомо допоможуть повірити у цей меседж. Так чи інакше миротворча риторика ахметівців стосовно повернення на Донбас того самого "Шахтаря" чимось вписується у схему росіян. Чим? Та хоча б тим, що "опозиціонери" та ахметівці досі відкрито не визнали, що до війни призвели дії Росії. 

Український "Мінстець" та ЗМІ мають вже зараз розпочинати діяти, нагадуючи про тисячі загиблих у війні на Донбасі, анексію Криму та приналежність "воїнів-терористів" до Росії. Також потрібно приділити велику увагу культурі. Український артист, приїхавши у якесь містечко під Харковом, де сумують за СРСР, може своїм виступом закохати в Україну тисячі людей. 

Забити людям голову ідеями "братніх народів" навіть після вбивств дуже легко. Згадайте хоча б радянську пропаганду, яка змогла перекреслити вбивства українських патріотів та навіть Голодомор.

У ірландців є стара приказка "В житті треба боятися лише трьох речей – копит коня, рогів бика та посмішки англійця". Для українців ця народна мудрість залишається особливо актуальною.