Порівнюючи декларації Головного військового прокурора Анатолія Матіоса за 2015 та 2016 рік, першим впадає у вічі те, що перелік активів фактично не змінився, передає Корупція.Інфо

Популярне: Ви живете за пропискою? Якщо ні, то продавайте своє майно і платіть штраф. Цей закон сколихнув усю країну

Різняться хіба суми прибутків, що отримують підприємства його дружини Ірини Барах, які, до речі, є їхньою спільною власністю як подружжя. Та все ж є розділ декларації, у якому відбулися разючі зміни. Подружжя продало усю «колгоспну» техніку (стару вантажівку та причеп), «Шевроле» Матіоса та «Нісан» Барах і придбало елітний «Мерседес» за 690 тис грн. Його було задекларовано – ймовірно, як подарунок у не грошовій формі.

Про це свідчать дані декларацій на сайті НАЗК.

У декларації Анатолія Матіоса, заповненій у 2016 році, було чимало такого, що набуло неабиякого розголосу.

Лише поверхневий аналіз його активів продемонстрував багатомільйонний капітал родини Матіосів-Барахів.

Лояльний та корисний за усіх влад, колишній куратор силового блоку в Адміністрації Януковича, а теперішній Головний військовий прокурор, Анатолій Матіос за «вірне служіння інтересам громади» був добре винагороджений. Квартира, земельна ділянка, «садовий» будиночок у Києві та земля у Київській області… Мало імовірно, що все це куплено за скромну платню держслужбовця. Однозначно, не просто так і не від «близьких і рідних» були отримані і коштовні подарунки (як от ціла колекція швейцарських годинників).

Та все ж, найціннішим активом Анатолія Матіоса є його теперішня дружина Ірина Барах. Історія їхніх стосунків триває ще з часів перебування Матіоса на різних посадах у прокуратурі Херсонської області. Заради них п. Ірина розлучилася зі своїм чоловіком (до речі, також прокурором), а п. Анатолій зі своєю дружиною, з якою вони разом виховували двох дітей.Ще цікавий факт, про який можна дізнатись з декларації. Покинувши дружину та дітей, Матіос і надалі залишає за собою право власності на четверту частину квартири, яка їм належить.

Ірина Барах на момент знайомства з Матіосом у 2004 році, як вона сама зізнавалась у одній з не чисельних публікацій, вже була успішним підприємцем, займаючись зовнішньоекономічною діяльністю та аграрним бізнесом.

У останньому інтерв’ю у програмі «Перші другі з Наталією Влащенко» вона, поміж іншим, повідомила, що познайомились вони десь у 2004 році, тобто тоді, коли Матіос вже був серед керівництва обласної прокуратури, після того, як до неї дійшла інформація, що він «зацікавився її бізнесом» і ще «чогось хоче».

Цього ж року Ірина Барах розлучилась зі своїм чоловіком заради Матіоса. Їхні неофіційні стосунки тривали до 2014 року, коли, врешті, Анатолій Васильович вирішив укласти новий шлюб. Що спонукало його до такого кроку? Всяке може бути. Кохання. Водночас, можна припустити, що причиною стала необхідність легалізації спільно набутого майна.

І останні декларації продемонстрували це – у всіх прибутках усіх підприємств, зареєстрованих на Ірину Барах, Анатолій Матіос числиться співвласником. А це чимало. Лише за приблизними підрахунками – це 62,5 млн грн, більш як 300 тис. доларів та 53 тис. євро.

Тому лише на перший погляд виглядає дивним, що він отримує від дружини 21 лютого 2017 року подарунок у не грошовій формі на суму 682672 грн, що дуже схоже на задекларований у 2016 році Mercedes-Benz G55AMG 2010 р. в., вартістю 690 тис. грн, у який поважний чиновник пересів з Шевроле Лачетті 2005 р. в., яким він пересувався згідно з минулорічною декларацією.

Аналізуючи першу публічну декларацію Анатолія Матіоса, ми задавались питанням: «Чи зможе він пояснити їх походження перед правоохоронцями – своїми колегами? А, можливо, його декларація стане об’єктом розслідування і менш лояльних до старої системи антикорупціонерів». Не пояснював (навіть втікав від журналістів)! Об’єктом розслідування не став! Також поки не став директором ДБР. Але незамінним солдатом Луценка, виглядає, продовжує залишатись. Зрештою, як і при всіх господарях.