Ринок світлих нафтопродуктів в Україні має обмежену кількість гравців. Основними прийнято називати "Укрнафту", WOG і ОККО, які в боротьбі за клієнтів періодично публікують у ЗМІ "скандальні викриття" проти своїх конкурентів, – передає Корупція Інфо

Популярне: Він на неї наїхав просто на переході: на Львівщині сталася моторошна ДТП

 

 

Однак є в цій трійці гравець іншого рівня, який бореться не за клієнта, а за частку в бізнесі свого конкурента.

Мова йде про скандально відомого українського олігарха Ігоря Коломойського, який фактично контролює мережу заправних станцій під брендом "Укрнафта", однойменну нафтовидобувну компанію і Кременчуцький НПЗ. Але якщо власники мереж WOG і ОККО будували свої заправки з нуля і розвивалися крок за кроком, то Ігор Коломойський "прийшов на все готове".

Справа в тому, що "Укрнафта" – це акціонерне підприємство, 51% якого належить державі. Іншими словами, держава повинна управляти всіма активами цього підприємства, і основна частина прибутку повинна була йти до Держбюджету. Однак, завдяки Ігорю Палиці, який з 2003 по 2007 рік був головою правління ВАТ "Укранафта", Коломойський отримує повний контроль над підприємством (заправки і нафтовидобуток). Пізніше Коломойський взяв під контроль Кременчуцький НПЗ, де контрольована ним "Укрнафта" була співвласником. Тобто отримавши невелику частину акцій, Коломойський фактично витіснив з основного бізнесу власника НПЗ – російську "ТатНефть". В результаті "ТатНефть" пред'явила судовий позов до держави Україна, який вони виграли у Лондонському арбітражі. Тепер Україна винна нафтовикам Татарстану 144 мільйони доларів, а Коломойський на своєму телеканалі 1+1 спокійно рекламує бензин Energy від Кременчуцького НПЗ.

Єдиними, хто зміг протистояти апетитам Коломойського на нафтовому ринку України, стала компанія "Західна нафтова група", більш відома як WOG. Акціонери WOG, маючи вплив у політиці, періодично блокували спроби групи "Приват" захопити монопольне становище на ринку. Ігор Єремеєв у своїх численних інтерв'ю говорив – я не хочу робити ніяких преференцій для WOG, я хочу, щоб всі учасники ринку були в рівних конкурентних умовах, так як від цього виграють клієнти, громадяни України. Одним з останніх скандалів стала спроба "Привату" викачати з нафтопроводів технічну нафту, що призвело б до знищення нафтопроводу. Єремєєв, використовую свій вплив у Парламенті, заблокував цю ініціативу, силовики порушили десятки кримінальних справ, голова "Укртранснафти" Олександр Лазорко, який був людиною Коломойського, втік і знаходиться в розшуку.

Чим же відповів Коломойський? Через свій телеканал 1+1 в програмах "Гроші" і "Українські сенсації" Коломойський звинуватив у спробі крадіжки технічної нафти самого Єремеєва. І це при тому, що в відкритих джерелах є маса відомостей про судові позови і кримінальні справи до групи "Приват" щодо технічної нафти, а зовсім не до WOG, але у Коломойського своя реальність, яку він активно насаджує людям через власний телеканал.

У серпні 2015 року трагічна випадковість обриває життя Ігоря Єремеєва. Група "Приват" отримує шанс раз і назавжди розправитися зі своїм основним конкурентом на ринку бензину. У хід йде улюблений метод групи – дезінформація в ЗМІ. Сотні статей на інтернет-сайтах про те, що WOG нібито банкрут, замовні сюжети на ТБ про "проблеми групи WOG" і все це з однією метою – створити негативний імідж компанії, щоб відрізати її від ринку кредитів, що в умовах економічної кризи в країні призвело б компанію до краху. Однак WOG вистояв.

Тоді Коломойський перейшов до "Плану Б" – роздобути 25% компанії WOG, викупивши частку у вдови Тетяни Єремеєвої. Але в цьому плані є дві очевидні складнощі. По-перше, потрібно переконати Тетяну Єремеєву продати частку групі "Приват", по-друге – частка Ігоря Єремеєва перейшла не його дружині, а його дітям.

З першою проблемою група "Приват" впоралася дуже добре. За чутками, перемовником у цьому процесі нібито виступив Ігор Палиця – людина Коломойського, який очолив Волинську обласну раду. Деякий час тому в регіональній пресі з'явилася інформація, що фонд Палиці "Тільки разом" замовляв соціологічне дослідження на виборчому окрузі Ігоря Єремеєва, щоб оцінити шанси Тетяни Єремеєвої перемогти на перевиборах. Враховуючи це, аргументи в переговорах з Тетяною були не тільки фінансові, але і політичні. В результаті Тетяна Єремеєва нібито дала згоду на продаж. У компанії WOG кажуть, що вже отримують запити від юристів Ігоря Палиці від імені Тетяни Єремеєвої. До цього процесу було залучено ЗМІ. В результаті вийшла чергова інформаційна хвиля проти WOG та акціонерів компанії. Матеріал, де головною героїнею стала "скривджена вдова Тетяна Єремеєва", перекочував з екрана 1+1 на сотні сайтів в Інтернет.

Для більшого ефекту від матеріалу, Тетяна Єремеєва нібито повинна була особисто дати інтерв'ю для телеканалу 1+1. Для цього, кажуть, Ігор Палиця привіз столичну групу журналістів в Луцьк і особисто провів переговори з Тетяною Єремеєвою з цього питання. Але в самий останній момент юристи Палиці порадили уникнути особистого контакту Тетяни з пресою і обмежитися заявою