У деклараціях про доходи судді-спікера Луцького міськрайонного суду Анатолія Пахолюка за 2014 і 2015 рік суттєво різниться обсяг доходів.

У квітні 2010 року Пахолюка призначили на посаду судді Луцького міськрайонного суду терміном на 5 років. 30-го вересня 2015 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України рекомендувала обрати його на посаду судді безстроково, – пише Prosud, передає Корупція.Інфо.

На даний час, до голосування Верховної Ради, Пахолюк не може виконувати свої прямі суддівські обов’язки, однак, на сьогодні його обрано суддею-спікером Луцького міськрайонного суду.

Посада судді-спікера була введена в українських судах з 2015 року з метою покращення комунікації зі ЗМІ та підвищення рівня довіри населення до суддів. Очікувалося, що посаду суддів-спікерів займуть судді з найкращою репутацією та рівнем довіри як серед ЗМІ, так і серед суддів.

Одним із завдань судді-спікера є коментувати та доносити інформацію про ті зміни, через які зараз проходить судова система України у зв’язку із судовою реформою, початком кваліфікаційного оцінювання суддів та ін. Однак, виявляється, що сам Анатолій Михайлович не зовсім розділяє необхідність очищення та реформування судової системи, зокрема, він є підписантом петиції до президента України «Щодо недопущення безпідставного розформування суддівського резерву і суддейського корпусу», в якій говориться про те, що звинувачення щодо непорядності суддів у своїй більшості є безпідставними, а рівень довіри населення до суддів є зовсім не таким низьким, як це доноситься ЗМІ, народними депутатами та активістами і складає 70%.

До речі, мати судді, Пахолюк Валентина Анатоліївна, також працює суддею в господарському суді Волинської області.

Якщо говорити про доходи та майно Пахолюка, то, згідно декларації за 2014 рік, основним доходом судді була його заробітна плата судді. Дохід сім’ї Пахолюка також складався в основному із заробітної плати та був надзвичайно скромним – 10899 грн. на рік.

1

Жодних значних банківських вкладів або фінансових зобов’язань в декларації за 2014 рік також не зазначено.

2

Ситуація з доходами Анатолія Пахолюка та його родини змінюється в 2015 році, коли, як ми говорили раніше, суддя не здійснював своїх прямих суддівських обов’язків у зв’язку із закінченням терміну 5-річних повноважень.

Тим не менш, сукупний дохід Пахолюка та його родини в 2015 році склав 1млн.грн., тобто виріс у більш ніж 4(!) рази, порівнюючи з 2014 роком.

Цікавим є той факт, що в 2015 році основним доходом Пахолюка та його родини стала вже не заробітна плата, а так звані «інші види доходів»

3

Завдяки цим доходам, суддя та його родина змогли заробити 802 тис.грн. у 2015р.

За правилами заповнення декларацій, такими видами доходів можуть бути:

– пенсійні виплати, отримані декларантом (членами сім’ї декларанта);
– стипендії, отримані декларантом (членами сім’ї декларанта);
– позики (кредити) отримані декларантом (членами сім’ї декларанта) від фінансових установ (банку, кредитної спілки, ломбарду, страхової компанії тощо);
– допомога по тимчасовій непрацездатності (у тому числі – допомога по догляду за хворою дитиною або за хворим членом сім’ї; допомога по догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною-інвалідом віком до 18 років; допомога на протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства; санаторно-курортне лікування);
– допомога по вагітності та пологах;
– одноразова допомога при народженні дитини;
– допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві);
– суми відшкодувань за майнову або моральну шкоду, отримані декларантом (членами сім’ї декларанта) за рішенням суду;
– забезпечення оздоровчих заходів (оплата путівок на санаторно-курортне лікування застрахованим особам та членам їх сімей, оплата путівок до дитячих оздоровчих закладів тощо).

Однак, у зв’язку з відсутністю страхових платежів у декларації 2014 року, позик та кредитів у 2015 році, походження більш ніж 800тис.грн., задекларованих суддею та його родиною в 2015 році, для нас є абсолютно незрозумілим. Нагадуємо, що будучи суддею, Пахолюк не може займатися будь-якою комерційною діяльністю.

Щодо майна Анатолія Пахолюка, то в декларації за 2015р. він вказав дві земельні ділянки площею 12 та 17 соток, члени його сім’ї – земельну ділянку на 6 соток.

4


У Державному ж реєстрі речових прав на нерухоме майно ми знайшли інформацію лише щодо однієї земельної ділянки розміром 12 соток в с. Боратин неподалік Луцька.

5

Хоча зі знімків супутника на Google Maps видно, що дані земельні ділянки знаходяться поряд, а їх площі абсолютно співпадають з тими, що вказані в декларації.

6

Ціна ж даних земельних ділянок разом на сьогодні складає біля 30тис.$ або 750тис.грн.

Володіє Анатолій Пахолюк також і будинком площею 236,5м² в с.Боратин. Інформація щодо будинку зазначена виключно в декларації 2015 року, бо саме в цьому році будинок було введено в експлуатацію.

7
Завдяки програмі Google Earth ми можемо відслідкувати, що будівництво споруди почалося у 2011 році, через рік після того, як почав працювати суддею Анатолій Пахолюк.

8


Актуальна ціна подібної нерухомості на сьогоднішній день складає більше 75тис.$ або 1,9млн.грн.

Також у декларації за 2015р. Анатолій Пахолюк вказав і квартиру площею 44,73м². Однак, у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно інформація щодо даної квартири відсутня.

9

Має Пахолюк у власності автомобіль BMW X5 3.0 2006 року випуску, вартість якого на сьогодні становить близько 19-20тис.$ або майже 500 тис.грн. Придбав він його, до речі, також вже у часи свого 5-річного суддівства (у 2013р.)

10

 

11