Загалом з мовчазної згоди прикордонників спритні ділки вирубали на Закарпатті майже 30 кілометрів лісу. Збитки держави за найскромнішими підрахунками сягають 20 мільйонів гривень.

Про масову вирубку лісу на Закарпатті журналісти 24 Каналу дізналися місяць тому з власних джерел. Розміри територій, звідки поцупили деревину, справді вражають – це 30 кілометрів лісу вздовж трьох районів, передає Корупція.Інфо.

"Чорні лісоруби" пускали під сокиру виключно цінні та рідкісні види дерев. Стовбури деяких дерев сягали понад півтора метра у діаметрі. Лише на цих деревах нелегали-лісоруби заробили не менше 10 тисяч євро.

Знищували дерева вздовж державного кордону, за який відповідають три лінії прикордонної служби. Доступ населенню туди заборонений. Наскільки складно туди потрапити переконалися і журналісти 24 Каналу. Більше тижня журналісти домовлялися про зйомку безпосередньо на місці вирубки. А коли отримали дозвіл від управління лісового господарства Закарпаття – перетнулися із прикордонниками.

Виявилося, що у журналістів бракує дозвільних паперів, тому знімальну групу завернули назад. Та попри жорсткий пропускний контроль, частина лісу – зникла.

До такої махінації прикордонники підготувалися ретельно. Торік улітку взяли в лісників дозвіл на вирубку нібито для розчищення інженерних споруд – так звані "санітарні квитки". Втім, під сокиру пустили зовсім не ті ділянки лісу, а цінну деревину продали словакам.

Те, що прикордонники дали добро на незаконну рубку й вивіз деревини – вони самі підтвердили офіційним листом від 22 січня 2016 року.

Українська сторона не заперечує щодо проведення вказаних робіт для очищення прикордонної просіки,
— зазначалося в листі.

Втім, коли за цю справу взялася військова прокуратура, закарпатські прикордонники дали задньої. За їхніми словами, вони не знають, куди зник ліс, бо впродовж чотирьох місяців взагалі не контролювали державний кордон України.