Україна звернеться до Ізраїлю із запитом про видачу екс-президента Віктора Януковича у випадку, якщо він поїде туди на лікування.

Про це випливає з заяви, під час ефіру на каналі "Новий час", головного військового прокурора Анатолія Матіоса. 

Як каже прокурор, екс-гаранта оголосили в розшук по системі Інтерполу, однак Ізраїль в цій організації не знаходиться.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Відповідно діяти через інтерпол для екстрадиції екс-президента втікача не вийде. 

Але все-таки між Генпрокуратурою України і державою Ізраїль є правове співробітництво. "Є певні міжнародно-правові процедури. Якщо відбудеться факт, ми зобов'язані звернутися", — говорить Матіос.

Проте, як заявляє прокурор, віткач- президент навряд чи наважиться на від'їзд.

"Я дуже смутно вірю в будь-яке переміщення з-за меж резервації, де перебуває екс-президент України за народженням і походженням, ця екс-резервація – це лише Ростовська область і якесь невелике територіальне утворення там, де він проживає під охороною точно не українців, а спецслужб іншої держави", — підкреслює Анатолій Матіос.

Як відомо, напередодні, у Януковича начеб-то виявили серйозну травму. Йому рекомендують продовжити лікування в Ізраїлі.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив адвокат Януковича Олександр Горошинський.

Так, захисник четвертого україського президента заявив, що приїхав до Москви, щоб зустрітися зі своїм підзахисним та обговорити заплановане судове засідання. 

Проте побачити Януковича Горошинському так і не вдалося. Натомість він зустрівся та поспілкувався із ізраїльським хірургом Еялем Атіасом, який оглянув травмованого Януковича.

В ході нашої зустрічі пан Аттіас розповів мені наступне: "Представники Президента Януковича звернулися до нас в 20-х числах листопада. Вони відправили для вивчення деякі медичні документи. Ми їх переглянули і вважали за необхідне провести огляд пацієнта. За результатами нашого візитом і огляду можу сказати, що травма дуже серйозна",– переказав Горошинський слова лікаря.

Він додав, що Аттіас у ситуації із Януковичем розглядає варіант оперативного втручання, можливо, і не одного.