Один з екс-заступників голови ПриватБанку Володимир Яценко опублікував свою переписку зі співробітником банківського нагляду Національного банку Денисом Новіковим, з якої випливає, що чиновники НБУ брали участь у процесі реструктуризації кредитів "Привату", передає Корупція.Інфо

Популярне: А лікар тепер прийде? Нові зміни до медичної реформи. Ви повинні це знати!

І, як зазначає на своїй сторінці у Facebook журналіст Олександр Дубинський, саме через цей факт НБУ і подав у відставку голова правління ПриватБанку Олександр Шлапак, який намагалися представити як махінації з боку екс-керівництва "Привату".

"У листуванні – йде мова про процентні ставки при реструктуризації кредитного портфеля Приватбанку. І це листування, по суті, – бомба. Тому що доводить факт участі чиновників Нацбанку в процесі реструктуризації кредитів Приватбанку, яку в НБУ (і звільнений Шлапак) зараз намагаються представити як махінації", – пише Дубинський.

Він також наводить слова Шлапака у цій справі про те, що "компанії отримували по кілька мільярдів гривень під процентну ставку 10,5%, водночас як кредитним комітетом банку ставка була затверджена в розмірі 34%".

"Саме так на нещодавній прес-конференції представляв цю ж реструктуризацію державний топ-менеджер Привату Шлапак. І говорив, що кредити видані компаніям – "пустушкам". Тепер з'ясовується, що весь цей процес – і ставки, і компанії позичальники Приватбанку – був узгоджений з НБУ", – пише Дубинський.

Так, хтось Денис Новіков, заступник Катерини Рожкової, написав банку про те, що на вимогу МВФ ставка при реструктуризації повинна бути не нижче 12% річних. І попросив відкоригувати кредитні договори.

"Нагадаю, в результаті цієї реструктуризації ПриватБанк змінив кредити, прибутковість яких була прив'язана до курсу долара та завдатки, оформлені за англійським правом, – на кредити українським компаніям із заставами в українській юрисдикції. І тепер самі ж чиновники Нацбанку кричать, що це була махінація. Тільки мовчать про те, що цю махінацію організували вони. для того, щоб мати надалі підстави для націоналізації банку за 155 млрд гривень бюджетних грошей. Із огляду на те, що зараз за цією операцією ведеться слідство НАБУ/Генпрокуратури, – слідчим просто потрібно вилучити поштові сервера Нацбанку. Де і знайдеться відповідь на запитання, як готувалася націоналізація, і як наносили держбюджету багатомільярдні збитки", – пояснив Дубинський.