У соратників Януковича з'явилися великі шанси вивести свої європейські активи з-під санкцій ЄС.

Через бездіяльність Генпрокуратури чиновники часів Віктора Януковича мають серйозні шанси вивести свої європейські активи з-під санкцій ЄС через суди.

Про це пише видання "Апостроф" з посиланням на експертів, а також свої джерела, близькі до європейських інституцій.

Згідно з доводами експертів, така позиція ГПУ також дозволяє представникам колишньої влади вільно відвідувати європейські країни. Проблема полягає в тому, що українське силове відомство досі не зібрало докази злочинів багатьох колишніх чиновників, не повідомило їх про підозру і навіть не оголосило в міжнародний розшук.

Зокрема, статус підозрюваних так і не отримав Віктор Янукович-молодший, Артем Пшонка – син екс-генпрокуророра, Сергій Клюєв – брат колишнього секретаря РНБО Андрія Клюєва, Олексій Азаров – син екс-прем'єра, екс-міністр освіти і науки Дмитро Табачник, екс-міністр юстиції Олена Лукаш, а також колишні радники президента Ігор Калінін та Андрій Портнов. Цей факт "Апострафу" у вівторок підтвердили в Генпрокуратурі.

Активи 18 колишніх чиновників колишньої влади були заморожені Євросоюзом "авансом" – Україна повинна надати ЄС докази злочинів, скоєних цими людьми, але досі цього не зробила.

Водночас, згідно з даними видання, експерти підтверджують, що при існуючому стані справ ймовірність скасування санкцій щодо соратників Януковича вкрай висока. "Якщо санкції будуть зняті в судовому порядку, колишні чиновники зможуть вимагати від України компенсації за завдані збитки.

Більш того Євросоюз може зажадати від України сплатити штраф за "надання інформації, яка не була правдивою", – йдеться в статті. Як повідомлялося раніше, раніше ЗМІ писали, що Янукович і Ко могли вивести $ 8,5 мільярда в Туреччину під час Майдану.

 

Читай найсвіжіші новини про Львів

 

Джерело: ТСН