Київська митрополія Православної церкви України підтверджує затримання в окупованому Криму архієпископа Кримської єпархії Православної церкви України Климента (Куща), повідомляє прес-служба митрополії.

"3 березня 2019 року днем ​​архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент (Кущ) був затриманий російською поліцією на автовокзалі м.Сімферополя", – йдеться в повідомленні.

Раніше про затримання Климента повідомляв активіст, директор ДП "Національне газетно-журнальне видавництво" Андрій Щекун. Він також акцентував увагу на тому, що сьогодні священик повинен був їхати в російський Ростов-на-Дону, де незаконно утримується український політв'язень Павло Гриб.

"Архієпископ Климент, який є главою Православної місії допомоги жертвам порушення прав людини і особам, позбавленим волі, планував відвідати судовий розгляд справи політв'язня Павла Гриба в м Ростові-на-Дону", – підтвердили в митрополії.

Там також відзначили той факт, що зв'язку із затриманим немає. За інформацією Щекуна, станом на 12:50 архієпископ був доставлений не в "Київське районне відділення поліції", а відразу в "Центральне районне відділення поліції м.Сімферополя". За Станом на 13:20 Климент знаходиться там, чекає слідчого і адвокатів.

Раніше Климент повідомляв про те, що окупаційна адміністрація Криму має намір відібрати у ПЦУ кафедральний храм в Сімферополі. Архієпископ отримав припис так званого "міністерства майнових і земельних відносин Криму" з вимогою покинути приміщення храму святих Володимира і Ольги.