Якби 2008 року під час війни з Грузією Росія дістала адекватну відповідь від західних країн, конфлікту в Україні не було б.

 "Цими днями вивчаєш поведінку західних лідерів, читаєш інтерв'ю Кондолізи Райс, яка тоді була держсекретарем США, і розумієш, як вони помилилися, як недооцінили Росію. Якби тоді в Грузії росіянам дали по голові, якби рішуче зупинили і не дали б анексувати Південну Осетію й Абхазію, конфлікту в Україні не було. А тоді [президент РФ Володимир] Путін просто побачив, що світ слабкий, світу немає чим крити, світ не може діяти рішуче", – сказав Гордон. 

Популярное: "Чем больше комбайнов, тем выше будет зарплата и пенсии" Ляшко сделал новую громкое заявление

Водночас не можна недооцінювати роль США у вирішенні конфлікту, продовжив він.

 "Треба віддати належне американцям: [тодішній президент США Джордж] Буш скерував ракетоносець у Чорне море нібито з гуманітарним вантажем – із водою для Грузії, а американські [вантажні літаки] "Геркулеси" злетіли з бази в Йорданії і приземлилися у Тбілісі. Це був красномовний жест. На цьому війну припинили, але територію Грузія втратила", – зазначив журналіст. 

Він порадив усім, кому цікаво розібратися в тих подіях, почитати його інтерв'ю з тодішнім президентом Грузії Михайлом Саакашвілі.

"Я всіх охочих скеровую до мого інтерв'ю із Саакашвілі, де він дуже детально описував, як усе відбувалося. Як він просив Путіна мирно розійтися, як із [Дмитром] Медведєвим, який тоді був президентом Росії, [у липні 2008 року] вони були на дискотеці на святкуванні Дня міста в Астані. [Президент Казахстану Нурсултан] Назарбаєв приймав, усе було чудово. 

"А в мене, – згадував Саакашвілі, – шкребе на душі (йдеться про загострення ситуації на кордоні між підтримуваною Росією Південною Осетією та Грузією почалося в липні, кожна із сторін звинувачувала іншу в початку воєнних дій.

Я повинен був поговорити з Медведєвим, а він ухилявся". Зрештою Саакашвілі Медведєва зловив і той сказав: "Дуже скоро буде значно гірше", – переказав Гордон свою бесіду з колишнім президентом Грузії. 

Журналіст зазначив, що Росія використовує схожі сценарії дестабілізації в різних країнах. "Ось так Росія створює ці гнійники. У Придністров'ї, Нагірному Карабасі, Грузії та Україні", – резюмував він.