У 2005 році тодішній прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко пропонувала призначити політика Віктора Медведчука віце-прем'єром в її уряді. Про це в інтерв'ю "Українській правді", яке вийшло 13 серпня, розповів третій президент України Віктор Ющенко. 

"Вона спочатку рекомендувала призначити його віце-прем'єром в її уряд. У 2005 році. У мене був шок. Вона залишила купу фотографій Медведчука в різних позах спілкування… Принесла фотографії [колишньому главі Секретаріату Президента України Віктору] Балозі і сформулювала йому це перше запитання. А потім прийшла до мене і запропонувала, що було б краще, якби Медведчук став віце-прем'єром. Для мене це був шок. Коли я категорично сказав, що цьому не бути, виникла друга пропозиція – послом у Росії", – розповів Ющенко. 

Популярне: "Чим більше комбайнів, тим вищою буде зарплата та пенсія": Ляшко зробив нову гучну заяву

Тимошенко була виконувачем обов'язків прем'єр-міністра України з 24 січня 2005 року й очолювала український уряд із 4 лютого до 8 вересня 2005 року та з 18 грудня 2007 року до 11 березня 2010-го. 

Медведчук є кумом президента Росії Володимира Путіна. Він очолював Адміністрацію Президента Леоніда Кучми з 12 червня 2002-го до 21 січня 2005 року. Медведчук із травня 2015 року входить до складу підгрупи з гуманітарних питань у межах мінської тристоронньої контактної групи. Підгрупа займається обміном ув'язненими особами.