Рада національної безпеки і оборони України на сьогоднішньому засіданні ухвалила рішення про введення санкцій проти глави російської держкорпорації “Ростех” Сергія Чемезова. Під санкції також потрапив керівник підприємства зі складу “Ростеху”.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у своєму Telegram-каналі.

Глава “Ростеху” Чемезов також є близьким соратником російського президента Володимира Путіна. Зокрема, Чемезов входить до бюро вищої ради партії “Єдина Росія”, яка є політсилою Путіна.

З 2014 року Чемезов перебуває під санкціями Європейського союзу, які були запроваджені через агресію Росії щодо України.

Разом з Чемезовим до санкційного списку, затвердженого РНБО, потрапив ще один росіянин – Михайло Шелков.

За даними Forbes, Шелков володіє металургійною корпорацією “ВСМПО-АВІСМА”, яка входить до складу “Ростеху”. Ця корпорація займається виготовленням титану.

Також Рада нацбезпеки і оборони України (РНБО) на засіданні 18 червня прийняла рішення ввести санкції проти ще 12 представників кримінальної спільноти. Також РНБО перевірить трьох осіб, які раніше потрапили до санкційних списків злодіїв у законі.

“Прийнято рішення про введення санкцій ще проти 12 осіб, які перебувають у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу” – написав глава держави в Telegram-каналі, коментуючи підсумки засідання РНБО.

“Наводимо порядок! Гарних вихідних!”- побажав наприкінці Зеленський.

Крім того, Україна ввела санкції проти хакерів, які причетні до розробки комп’ютерного вірусу Petya. Зокрема, санкції введені проти чотирьох юридичних і шести фізичних осіб.

Про це заявив Секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу.

“Рішенням РНБО застосували санкції щодо чотирьох юридичних і шести фізичних осіб, афілійованих зі спецслужбами Російської Федерації. Вони причетні до розробки вірусу Petya. Вони його адміністрували і організовували кібератаки в Україні”, – заявив він.

Також варто зазначити, що Рада нацбезпеки та оборони продовжила на три роки запроваджені три роки тому персональні економічні санкції. Мова йде про рішення РНБО від 21 червня 2018 року.

“21 червня 2018 року РНБО були ухвалені персональні санкції щодо деяких фізичних і юридичних осіб, введених в дію указом номер 176 від 2018 року. Указ передбачав введення санкцій на три роки. 21 червня спливає термін дії цих санкцій. Це виключно юридичні і фізичні особи”, – повідомив Данілов.

Він зазначив, що санкції продовжено щодо всіх суб’єктів, які є в наявності в реєстрах і “є ще живими”.

“Тому що частина людей, які перебували під санкціями, померли”, – додав Данілов.