Затриманого силовиками в окупованому Криму 4 вересня Ельдара Одаманова вивезли з ізолятора тимчасового утримання, його місцеперебування невідоме.

Про це повідомляє у Фейсбуці його дружина Сафіє Мамутова.

“Сьогодні адвоката, який представляє його інтереси, не було допущено до нього в ІТУ на Франка, 44, тому що його немає в ІТУ. Співробітники ІТУ відмовилися надати йому (адвокату – ред.) інформацію, куди і чому його (Одаманова – ред.) вивезли, хто це був, що є порушенням всіх розумних норм. На запит адвоката слідчий, який очолює групу по справі “диверсантів” (а моєму чоловікові жодних обвинувачень висунуто не було), відповів, що ніяких дій з ним не заплановано, у ФСБ його немає. Також його немає ні в одному місці тимчасового утримання, пошуки знову не дають результатів”, – написала Мамутова.

Нагадаємо, що 3 і 4 вересня в окупованому Криму затримали і відвезли в невідомому напрямку Ельдара Одаманова, Асана і Азіза Ахтемових, Шевкета Усеїнова і Нарімана Джелялова. Більше ніж добу про них нічого не було відомо.

До слова, затриманий Асан Ахтемов є родичем першої заступниці міністра закордонних справ України Еміне Джапарової.

Про це у своєму Фейсбуці написала сама Еміне Джапарова.

“Затримання 3-4 вересня в тимчасово окупованому Криму 5 кримських татар за сфабрикованою російським окупантом та політично вмотивованою справою про «диверсію на ділянці газопроводу», торкнулося безпосередньо і моєї родини. Серед арештованих зараз за ґратами перебуває чоловік моєї троюрідної сестри – Асан Ахтемов”, – повідомила Джапарова.

Вона наголосила, що Асан разом із двоюрідним братом Азізом зазнав “страшних фізичних та психологічних катувань і тиску”.

«Брати Ахтемови піддавались страшним фізичним та психологічним катуванням та тиску. Класика ФСБ, через яку пройшли сотні наших громадян – з них вибивали «зізнання». Зізнання у злочині, до якого вони не мають жодного стосунку, а також «свідчення» під політичними замовленням Кремля виставити Нарімана Джеляла, як організатора «диверсій».

Коли Асана заводили до зали суду, його зміг побачити батько та невістка (до самої зали суду не пустили жодного з родичів). Вони сказали, що він дуже погано виглядав», – написала вона.

Джапарова наголосила, що родичі досі не мають зв’язку з Асаном Ахтемовим, їм не дають зустрітися з ним чи поговорити телефоном. До нього не допустили незалежного адвоката, з яким родина уклала договір. А призначений окупаційною владою “захисник” заявив, що Асан Ахтемов нібито відмовляється від незалежного адвоката і не хоче з ним зустрічатися. Він також повідомив, що Ахтемова відправлять на 21 день на експертизу до психіатричного диспансеру.

Зазначимо, що Президент Володимир Зеленський вимагає від РФ звільнити першого заступника глави Меджлісу Нарімана Джеляла та інших затриманих 3-4 вересня кримських татар.

“Окупанти в Криму знову вдаються до переслідувань кримських татар. У їхніх будинках відбуваються чергові обшуки й затримання. Вже забрали Нарімана Джелялова, першого заступника голови Меджлісу.

Так РФ реагує на початок роботи “Кримської платформи”. Всі затримані мають бути звільнені!», – написав він у своєму Твіттері.

Окрім того, МЗС України розглядає затримання в окупованому Криму заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та ще 4 кримських татар як покарання за участь Меджлісу в установчому саміті Кримської платформи 23 серпня.

“Розглядаємо цей каральний рейд проти керівників Меджлісу як покарання за участь в установчому саміті Кримської платформи 23 серпня, а також чергові репресії Російської Федерації, спрямовані на залякування представників кримськотатарського народу та витіснення його з тимчасово окупованого півострова”, – йдеться у заяві МЗС.

Також «ООН розкритикувала Росію за викрадення і тортури в окупованому Криму», – повідомляє репортер турецької газети Daily Sabah.

«ООН в звіті, опублікованому в четвер, звинуватила Росію в широкомасштабних порушеннях прав людини в Криму, який був анексований в 2014 році. Згідно зі звітом, російська ФСБ піддала тортурам щонайменше шестеро людей».