Стаття експрезидента РФ Дмитра Медведєва “Чому безглузді контакти з чинним українським керівництвом” образлива для президента України і українського народу – таку точку зору в ефірі програми “Народ проти” висловив колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

“Стаття Медведєва – це не просто хамський пасквіль. Там міститься абсолютно свідомий, антисемітський “наїзд” на українського президента. Я, до речі, не знаю, чому на це не реагують. Наприклад мене це ображає, і це повинно ображати всю країну”, – сказав він.

На його думку, текст Медведєва не має залишитися без відповіді та реакції.

“Сенс цієї статті – відмовити українському керівництву в політичній та моральній легітимності. І нам потрібно бити по тому, що говориться”, – додав Клімкін.

Кррім цього, за словами Клімкіна, Україна має давати відсіч російським інформаційним кампаніям та реагувати на вкиди проросійської агентури у владі.

“Інакше Путін і в нас пороздає паспорти. До речі цей закон в Держдумі РФ є і вони збираються роздавати російські паспорти українцям. Якщо не буде чіткого відстежування кожного паспорту, то будемо мати проблеми”, – додав він.

“Ми не маємо бути безхребетними та пропускати політичні ляпаси, як-от привітання президента РФ Володимира Путіна депутатом від ОПЗЖ Іллею Ківою. Ми також не маємо права “мовчати в ганчірочку” на статті Медведєва. Якщо ми програємо інформаційну війну, то можемо відразу здаватися Путіну”, – каже Клімкін.

Ексміністр вважає, що Україна повинна вибудувати жорстку позицію по відношенню до громадян з другим, російським, паспортом.

Нагадаємо, що Дмитро Медведєв написав статтю та опублікував її в виданні “Комерсант”. Текст наповнений агресивними закидами на українського президента та державу.

“Почав ревно служити найоскаженілішим націоналістичним силам України. Можна тільки уявити, наскільки огидно йому було зробити таке моральне “сальто-мортале”. Це нагадує божевільну ситуацію, коли представники єврейської інтелігенції у нацистській Німеччині, з ідейних причин, попросилися б на службу до СС”, – написав Медведєв.

Своєю чергою, журналіст Дмитро Гордон, прочитав цю статтю, каже – вона показала, що Медведєв не розуміє Україну.

“Думаю, може Медведєв там щось зашив між рядками? Може, якесь послання до народів там десь? Боже, яка маячня собача! Як треба не розуміти Україну взагалі, не розуміти своїх партнерів? Головний посил такий – Зеленський, ти ж російськомовна людина, ти ж єврей, ти ж у Кривому Розі виріс, що ж ти йдеш на поводу націоналістів і бандерівців? Ми ж думали, ти нормальний, ти наш, каже Медведєв. Ми ж думали, ми знайдемо спільну мову. А ти куди пішов? Тобою командують націоналісти, бандерівці й Захід. Ти продався їм, і з тобою, Зеленський, більше розмови не буде… Така маячня. Як треба не розуміти Україну?” – сказав Гордон.

Російський політолог Андрій Піонтковський вважає, що стаття була приурочена до візиту заступника держсекретаря США Вікторії Нуланд в Росію. На його думку, в тексті прямий шантаж США та оголошення війни Україні.

“Стаття Медведєва – це не Медведєв, це спільна думка російської верхівки. Пєсков  підкреслив, що це з подачі Путіна. Це не випадково опубліковано в день приїзду Нуланд, це як би шантаж американців – якщо не переконаєте українців, не примусите їх повернутися до нашої інтерпретації Мінських угод, ми будемо готові підняти ставки. Текст цієї заяви – це, по суті, визнання нелегітимності уряду Зеленського і практично оголошення війни Україні”, – сказав російський політолог.