Колишній начальник митниці зі своїм підлеглим вимагали хабар від бізнесмена, пообіцявши безперешкодно оформляти його вантажі.

У Запоріжжі колишнього керівника митниці, який попався на отриманні хабара в розмірі 174 тисячі гривень, засудили до шести років позбавлення волі. Тюремний термін отримав і його спільник, повідомляє прес-служба спеціалізованої прокуратури у військовій і оборонній сфері Центрального регіону України.

“Посадова особа спільно з підлеглим – начальником відділу, діючи за попередньою змовою, вимагали та отримали від керівника одного із суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності неправомірну вигоду в розмірі 174 тисяч гривень. За таку “нагороду” вони гарантували не створювати підприємцю штучних перешкод при митному оформленні вантажів”, – йдеться в повідомленні.

Суд визнав обвинувачених винними в скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Також колишній начальник відділу Запорізької митниці визнаний винним в скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 263, і ч. 2 ст. 345 КК.

Митникам призначено покарання у вигляді позбавлення волі терміном на шість років з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих обов’язків терміном на три роки, з конфіскацією всього належного їм майна.

Нагадаємо, що одним з пріоритетних завдань президента Володимира Зеленського – це боротьба з корупцією. Саме посадити усіх корупціонерів обіцяв Зеленський під час передвиборчої гонки.