У Міністерстві внутрішніх справ України і Нацполіції України підготували остаточну концепцію 14 жорстких законодавчих змін щодо розширення повноважень правоохоронців, формальним приводом для яких стала подія 25 вересня в Дніпрі вбивство двох патрульних поліцейських.

Так, запропоновані правки стосуються Кодексу адміністративних правопорушень (Купап), а також законів "Про дорожній рух" та "Про Національну поліції", повідомляє Корупція.Інфо

Наголошується, що деякі з них потрапили в документ раніше вже озвучених пропозицій правозахисники вважають неприйнятними.

Зокрема, концепція пропонує внести зміни в Купап, які посилять відповідальність за залишення місця ДТП, збільшать строки адміністративного затримання осіб, які вчинили адміністративне правопорушення (не більше 24 годин), удосконалення тимчасового затримання транспортних засобів, а крім того – скасування норми за наявності двох свідків при здійсненні поліцейськими огляду водія на стан алкогольного або наркотичного сп'яніння.

Найбільшу кількість змін концепція пропонує внести в закон "Про Національної поліції". Пропонується, зокрема, ввести відносно українських поліцейських принцип безперервності (обов'язок правоохоронців реагувати на злочини незалежно від посади, місцезнаходження і часу доби).Також підготовлені в МВС зміни до закону України "Про дорожній рух" встановлять обов'язок водіїв передавати, а не пред'являти правоохоронцям документи на перевірку, а також заборонять їм виходити з автомобіля без дозволу поліцейського.

У той же час, поліцейські, які застосовують поліцейські заходи, отримують право звертатися до осіб з "обов'язковими для виконання вимог і розпоряджень щодо їх способу поведінки для ефективного проведення поліцейського заходи" (крім злочинні вимоги).

Крім того, згідно з нововведеннями, пропонується ввести додаткову підставу для зупинення транспортного засобу (у зв'язку з підозрою, що водій знаходиться в стані сп'яніння або під впливом лікарських препаратів), а також удосконалити систему застосування поліцейськими спецзасобів.

Пропонується, що кожна особа, до якої звернувся поліцейський, незалежно від його правового статусу, зобов'язана "неухильно виконати вимогу поліцейського, крім виконання явно злочинного вимоги або розпорядження". При цьому, особа, яка виконала вимога або розпорядження поліцейського, має право оскаржити рішення або дії поліцейського в установленому порядку.

Пізніше в БПП розповіли про підводні камені розширення повноважень поліції.

Також Шкіряк розповів, як можна захистити свої права після розширення повноважень копів.