Зеленський зробив несподівану заяву щодо зустрічі з путіним. Він припускає, що, можливо, зустрічі між ним та Путіним не буде.

Про це він сказав він в інтерв’ю українським журналістам, показаним у вівторок у рамках всеукраїнського телемарафону.

Але при цьому він вважає, що навіть після трагічних подій у Бучі необхідно продовжувати переговори із рф.

“Просто сказати — давайте ні про що сьогодні не говоритимемо — позиція найлегша. Найскладніше — говорити, що вони зробили, визнати їх ворогом і при цьому знайти можливість зустрічатися і на цій зустрічі знайти вихід і при цьому не втратити свою територію”, – сказав український президент.

Cаму можливість переговорів із Кремлем після трагедії, зокрема, в Бучі Зеленський назвав викликом. Він вважає за необхідне прискорення розслідування військових злочинів РФ у всіх постраждалих містах країни.

“Це геноцид. Вони повинні понести всі покарання за це. А ми за всієї цієї позиції – знайти можливості для того, щоб зустрічатися. На цій зустрічі знайти вихід і водночас не втратити своєї території. Я вважаю, що треба ставити собі таку планку щодо цих перемовин, а там буде, як буде”, – пояснив Зеленський.

Напередодні Зеленський відвідав звільнені від російських окупантів населені пункти Київщини. Він заявив, що після цього Україна та РФ мають якнайшвидше відновити переговори. На його переконання, затягування цього процесу – гірше тільки для країни-агресора.

Говорячи про зустріч у Туреччині, він зазначив, що поки що відбулася лише одна зустріч переговорних груп, якій передувала зустріч міністрів, у яких “щось не склалося”.

“Я скажу вам, що чим довше РФ затягуватиме процес зустрічі, тим гірше і для них, і, в принципі, для цієї війни”, – наголосив президент.

Він зазначив, що з кожним днем українські військові деокупують нові міста і знаходять свідчення звірств армії РФ в Україні.

“Ви бачите, що відбувається. Дуже складно розмовляти, коли бачиш, що вони тут (у Бучі. – Ред.) наробили”, – сказав Зеленський.

Він заявив, що українські захисники щодня знаходять закатованих окупантами мирних жителів “у бочках, у погрібах, задушених”.

“Тому, я вважаю, що їм (представникам РФ. – Ред.) потрібно, якщо є чим думати, то думати швидше”, – закликав Зеленський.

Президент Володимир Зеленський у понеділок, 5 квітня дав велике інтерв’ю українським медіа, зокрема тим, які беруть участь у телемарафоні UAразом.

Про переговорну позицію рф Зеленський сказав: “я б не сказав, що все йде саме так, як воно було озвучено в Стамбулі. Є безліч деталей. Від РФ я чув – у них інша карта кроків, вона не дуже відрізнялася від їхніх перших ультиматумів, з яких вони виключили”. деякі пункти. А ось гарантії безпеки у них близькі до української делегації”.

Так само як Президент бачить нашу перемогу:

▫️Не втратити суверенітет;
▫️Не втратити сотні тисяч людей;
▫️Крим – це українська територія. Можливо лише відстрочка питання повернення півострова;
▫️Донбас – наша територія. ОРДЛО для України є дуже важливими;
▫️Повернення Росії на позиції станом на 23 лютого президент вважатиме перемогою.