Лише зараз Медведчука виключили з Мінських перемовин, бо попередній президент Порошенко, попри високі слова про патріотизм, до останнього тримався за Медведчука.

Про це у коментарі ІА “Вголос” сказав директор Українських студій стратегічних досліджень Юрій Сиротюк.

“І тут треба зрозуміти, навіщо це було йому. Навіщо він так зберігав позиції російського агента у Тристоронній контактній групі. Чому йому було дозволено літати у Москву та накопичувати свій вплив у інформаційному просторі. Є багато питань, котрі треба розслідувати. Бо, з одного боку, ми бачимо Порошенка в образі «рятівника нації», а з іншого – завдяки йому Медведчук нарощував вплив, багатів Ахметов та спокійно себе почувала російська агентура”, – наголосив експерт.

Варто зазначити, що представник України в переговорній групі в Мінську Роман Безсмертний зізнався журналістам, що президент Володимир Зеленський намагається зрозуміти ситуацію з переговорним процесом цілком, але поки йому це дається складно через великий обсяг інформації. Але головне, у нього є бажання змінити ситуацію і пріоритет – люди. Також він зазначив, що кума Путіна відсторонили від «Мінська».

Зараз ситуацію вдалося змінити. Безсмертний пояснив, що мінський процес «модернізований» – нарешті з ТКГ прибраний Віктор Медведчук. Чому Путін ні слова про це не сказав? Можливо, причина в тому, що нині його кум буде сидіти в Раді і стане одним з лідерів другої за величиною фракції парламенту. А це статус, і положення, і можливість впливу на владу.

За словами Безсмертного, з відстороненням Медведчука змінюється об’єкт переговорів і це може принести свої плоди. Хоча поки він не відчуває з боку представників РФ готовності йти на вирішення конфлікту. А головна мета РФ – це домогтися підвищення свого впливу в світі, для чого вона і використовує війну проти України як інструмент.

Навколо особистості Медведчука ведуться різні дискусії. З 2018 року в українські медіа політики часто закидали повідомляли, що саме президент Порошенко наполіг на участі в переговорах кума Путіна.

У Зеленського ж нещодавно розкритикували Медведчука за поїздки в Страсбург і Росію. Відвідування і переговори українських політиків 17 липня в Європарламенті не були офіційними від України

Про це в ефірі програми “Право на владу” на каналі “1 + 1” сказав лідер партії “Слуга народу” Дмитро Разумков. Він зазначив, що візит Віктора Медведчука в Страсбург має бути розглянутий Генпрокуратурою України.