Адміністрація президента США Джозефа Байдена повинна передавати Україні більше летального і нелетального озброєння, а також іншої військової допомоги, щоб посилити можливості Збройних сил України перед обличчям можливої російської агресії.

Про це йдеться в заяві співголови Українського кокусу в Сенаті США Роба Портмана, оприлюдненій за результатами спілкування з Президентом України.

«Сполучені Штати повинні й надалі збільшувати кількість оборонної летальної зброї, яку вони надсилають Україні, та адаптувати її до потенційних загроз, щоби Україна могла краще захищати себе», – йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що Конгрес США підтвердив зобов’язання щодо збільшення оборонної підтримки України. Зокрема, в прийнятому недавно обома палатами закону про асигнування на національну оборону США (NDAA-2022) були збільшені обсяги військової підтримки України в межах Ініціативи сприяння безпеці України.

«Ініціатива була продовжена до 2022 року, а її фінансування зросло з $250 мільйонів у 2021 фінансовому році до $300 мільйонів наступного року, при цьому щонайменше $75 мільйонів доларів спеціально виділяються на летальну оборонну допомогу»,- зауважується в заяві.

Ці кошти використовуються для підготовки, оснащення та підтримки ЗСУ, які стоять на захисті незалежності, суверенітету й територіальної цілісності своєї країни від російської агресії.

Нагадаємо, раніше міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна буде сама оборонятися від Росії, якщо та нападе, але для цього українським Збройним силам потрібні поставки зброї від Заходу. Причому не тільки оборонного озброєння, а й наступального.

Міністр зазначив, що в Кремлі сидять прагматики, які насамперед оцінюють напад на Україну з боку фінансових витрат. Якщо в Москві вирішать, що витрати на напад будуть занадто великі, а ціна буде дуже високою – вторгнення не відбудеться.

Резніков нагадав, що Україні потрібні засоби кіберзахисту радіоелектронної боротьби та розвідки, протиракетні комплекси та обладнання для посилення флоту.

«Це й економічні санкції, політичні, фінансові санкції та головне – допомога зброєю Збройним силам України. Захищатися ми будемо самі, але допоможіть нам… Всі ці потреби ми називаємо публічно, не приховуємо, і тоді агресор далі не піде» – підсумував він.

Тим часом радник адміністрації американського президента Джейк Салліван заявив, що в США ведеться підготовка додаткової військової допомоги для України. Президент США Джозеф Байден незабаром прийме та оголосить рішення про надання посиленого пакета озброєнь і військової техніки для Києва.

«Ми на постійній основі оцінюємо додаткові потреби, які є в України, складаємо потенційні пакети. І ці пакети активно розглядаються… Наразі ми продовжуємо надавати Україні допомогу у сфері оборони. Тільки минулого тижня прибув в Україну ще один пакет з цією допомогою, і будуть прибувати ще» – запевнив він.

Передбачається, що серед іншого Україна може отримати від США військову техніку, в тому числі вертольоти, спочатку призначені для афганської армії.

Ще 15 грудня американські сенатори схвалили проєкт оборонного бюджету на наступний рік на суму $778 млрд, з них на підтримку України передбачено виділення $300 млн. Це на $50 млн більше, ніж запитував президент Байден, включаючи $75 мільйонів на летальне озброєння.