фінанси

Незважаючи на фінансові кризи і падіння банків, українці все одно роблять одні й ті ж помилки, зауважив економіст Владислав Загородній.
Він розповідає про 5 найбільш поширених міфів серед фінансово не грамотних українців.

"Над примноженням моїх грошей повинен працювати банк, в який я вклав кошти".

"Насправді банк не зацікавлений у примноженні грошей своїх клієнтів. У нього є свої інтереси. Вкладник повинен відстоювати свої – дізнатися все про банк, в який несе гроші, уважно читати договір, а не просто ставити підпис. Всі поради фінансових консультантів і банківських клерків варто перевіряти. Це як з ремонтом в будинку. Незважаючи на те, що робітники сказали, що все зроблять якісно, їх треба крок за кроком перевіряти – гіпсокартон на клей посадили, або заощадили і використовували замість нього розчин з піску, проводку поклали цільними проводами, або зробили її зі з'єднаних шматків старих проводів ".

"Ми хитріші за світову фінансово-банківську систему".

"Я не бачу інших причин, щоб брати кредит у доларах, коли зарплату отримуєш в гривнях. Люди побачили, що відсотки на доларові кредити нижче, понабирали їх, а тепер ходять і мітингують. Деякі взагалі оформляли кредити у швейцарських франках, а потім скаржилися, що курс франка зріс і цю валюту ніде неможливо знайти. Мовляв, повинна держава. Валютний і кредитно-фінансовий ринок працює за тими ж законами, що і звичайний базар. Якщо всі яблука на ринку по 5 гривень, а хтось продає по 2, то не потрібно бути експертом, щоб здогадатися – що з яблуками не те. Вони можуть бути всередині червиві, гнилі або несмачні ".

"Це Нацбанк і Гонтарева винні в падінні гривні і подорожчанні долара".

"Звинувачують НБУ в тому, що опустився курс гривні. Але чомусь їх не дивувало те, що з 2008 року при непрацюючій економіці він був стабільний, що в Україні було невигідно виробляти товари. НБУ – регулятор. Він може лише коригувати курс, але не опускати і не піднімати. Крім того, що наша економіка була слабкою завжди, а торік додалися нові проблеми – війна на сході і окупація російськими наших територій. Це відлякує інвесторів, вони перестають вкладати кошти в нашу економіку.

"Чим більший відсоток, тим прибутковіший депозит".

"Через таке мислення в кредитних спілках України більше 10 років обманюють вкладників. З банками схожа ситуація. Високий відсоток означає високий ризик. Жодна фінустанова не намагається догодити клієнту, всі хочуть заробити побільше за допомогою нього. "

"Вартість долара залежить від влади"

"Вартість долара в Україні залежить від багатьох факторів. Один з найважливіших – це співвідношення попиту і пропозиції. Якщо на ринку в день виставляють на продаж 20 тонн картоплі, а купують люди приблизно 15, то ціна на картоплю невисока. Якщо ж купують 15, а сьогодні завезли 2 тонни, то її вартість збільшиться в десять разів, так само з доларом. Зараз на нього високий попит, всі хочуть зберегти свою купівельну спроможність. Вийшло так, що американської валюти на ринку значно менше, ніж потрібно. Ось вона і дорожчає. "

Джерело: Корупція.інфо

За матеріалами: domik.ua