Українські сім'ї, які мають субсидію і заощадять 100 кубометрів газу або 150 кіловат електроенергії мають можливість отримати премію від держави.

Про це йдеться в повідомленні Урядового порталу в Facebook, передає Корупція Інфо


У Кабміні зазначили, що економні сім'ї можуть розраховувати на премію в 700 гривень, але щоб її отримати до 1 вересня обов'язково потрібно подати необхідні документи до місцевого управління соцзахисту.

Популярне: Майже 1 тис. грн доплати: Хто отримає матеріальну допомогу до Дня Незалежності України


"Заощадивши 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, можете розраховувати на премію від уряду. Для її отримання необхідно до 1 вересня 2018 року подати заяву до місцевого управління соцзахисту, вказавши свій рахунок в банку або поштове відділення", – йдеться в повідомленні.


Дані про зекономленої субсидії кожен українець може знайти в своїй платіжці або ж звернутися до постачальника газу або електроенергії, якщо вони використовуються для опалення.

Нагадаємо, для окремих сімей з 1 травня 2018 р. призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:

• непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати; • внутрішньо переміщені особи (зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з зазначенням складу домогосподарства); особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (якщо чоловік (дружина) отримувача субсидії або осіб, з урахуванням яких призначалась субсидія, зареєстровані за іншою адресою); особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

• особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають (тобто субсидія призначалась на підставі рішення комісії, без врахування до складу сім’ї таких осіб); – сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї; – сім’ям, які станом на травень 2018 року мають прострочену понад 2 місяці заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги в сумі, що перевищує 20 неоподаткованих прожиткових мінімумів (340 грн.), та не погасять її до червня 2018 року.

Крім того, заяву та декларацію необхідно подати сім’ям, які звертаються за отриманням субсидії на тверде паливо та скраплений газ та сім’ям, які не отримували субсидію в опалювальний сезон, у зв’язку з перевищенням обов’язкового відсотку платежу розміру плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм.

Також, експерти пояснили, що потрібно зробити для того, щоб платити за комуналку менше.

По-перше, співвласники можуть встановити будинкові прилади обліку тепла і води самостійно. Для цього – на власний розсуд обрати підрядну організацію та домовитися з нею про ціну. Обслуговувати лічильники може ОСББ, управитель чи інша організація. У багатьох містах є місцеві програми, в рамках яких виділяються кошти з бюджетів для того, щоб допомогти ОСББ встановити лічильник на будинок.

Крім того, де є така технічна можливість і доцільність – встановлювати індивідуальні лічильники тепла. За законом, встановлення квартирного лічильника – обов'язок споживачів. Але є нюанс: він встановлюється у випадку, якщо це економічно доцільно та технічно можливо (у будинках в вертикальною системою розводки більш доцільно встановлювати замість лічильників тепла в квартирах – прилади-розподілювачі, але робити це потрібно спільно – тому без ОСББ тут не обійтися). Допомогу для незахищених категорій населення зі встановлення індивідуальних лічильників також надають деякі міста за рахунок бюджетних програм.

І, звісно, необхідно тиснути для пришвидшення прийняття підзаконної бази до закону України “Про комерційний облік у сфері тепло- і водопостачання”. Варто зазначити, що даний закон входить до п’ятірки “енергоефективного пакету законів”, який був передумовою для отримання Україною макрофінансової допомоги від міжнародних донорів для створення Фонду енергоефективності.