Якщо побудований Росією Кримський міст обвалиться над Керченською протокою, це може спровокувати екологічну та гуманітарну катастрофу. Через його падіння Азовське море стане заблокованим для проходу суден.
Тільки з цієї причини Україна продовжує моніторити стан Кримського мосту, пояснив заступник міністра з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука в коментарі.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Якщо Азовське море буде замкнутим, це завдасть потужного удару по екології акваторії регіону.
"Які можуть бути екологічні та економічні наслідки, зараз навіть спрогнозувати складно. Адже поки невідомо, де саме він завалиться, чи залишиться судноплавство чи ні. У якому стані льодохід буде в той момент тощо. Тільки розуміння цього зупиняє мене від того, щоб зі щенячим захопленням спостерігати, як це все падає", – запевнив Тука.
Незважаючи на гучні заяви Кремля про його "вічне існування" та нібито неправдиву інформацію Києва про його руйнування, Росія стежить за результатами українських моніторингів. Окрім того, Москва навіть реагує на тривожні повідомлення України.
Коли ми опублікували інформацію про просідання Кримського моста з одного боку, а з іншого боку – підняття арки, то наші російські візаві почали одразу: хохляцький треш, фуфломети, і так далі. А на третій день в Керчі висадилася група російських вчених, проектувальників цього моста. Кілька десятків людей негайно розпочали роботу, щоб з'ясувати, як діяти,– заявив заступник міністра.
Тому, Україна стежить не лише за станом скандальної споруди, а й за реакцією Росії.
"Якби тут не було гуманітарної та екологічної загрози, то я б аплодував, поки у них би по всій Росії мости падали кожен день", – наголосив Тука.
Відзначимо, що під час будівництва Кримського моста, що з'єднує окупований півострів з Росією, були порушені усі норми судноплавства в Керченській протоці. Для того, аби хоч якось виправити ситуацію, потрібно провести роботи з очищення і поглиблення судноплавного каналу в районі споруди.
Міст не можна було будувати у Керченській протоці, адже він несе загрозу для проходження під ним кораблів, зазначив, інженер-мостобудівник Георгій Росновський.
Експерти повідомляли про проблеми судноплавства через спорудження моста ще 15 років тому.
"Є лист тодішнього капітана Керченського порту, який писав, що в цьому місці не можна будувати міст, тому що судноплавний канал має повороти, але ж Керченська протока ширша, ніж судноплавна частина. Через спорудження Кримського моста незрозуміло, де проходять межі судноплавства, тому деякі кораблі натикаються на мілину", – додав мостобудівник.
\