Новий курс: 11, березня стало початком зачистки Медведчука, Курченко і системних інтересів Росії і Китаю в Україні.

Про це пише журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці у Facebook. Далі передаємо його слова в оригіналі.

Очевидно, щоб перебити Вагнергейт, засідання РНБО пересунули раніше з п’ятниці на четвер. І хоча співжиття проросійських і прозахідних сил на Банковій не може не викликати роздратування, але 11 березня президент Володимир Зеленський і Рада національної безпеки прийняли цілу серію конструктивних рішень, які поглиблюють розрив у відносинах між Україною і Росією, а також між Україною і Китаєм. А таке варто відзначити і підтримати.

1. Серія обшуків і блокування роботи мережі автозаправок Глуско — 1200 правоохоронців зайшли на всі об’єкти компанії, 105 АЗС, 8 офісів, 12 нафтобаз, 13 нафтоналивних суден. Формально Глуско не пов’язана з депутатом ОПЗЖ Віктором Медведчуком, але за даними ЗМІ, Глуско — це генератор кешу в структурах кума Путіна. Досудове розслідування, за даними Цензор.Нет, здійснюється за двома епізодами: підміна кодів і несплата митних платежів при ввезенні палива в 2019−20 роках — збиток передбачається в 240 млн грн. Друга справа — збиток від несплати ПДВ і акцизів на 103 млн грн. Якщо правоохоронні органи продовжать тиск в такому ж масштабі, будь-яка операційна діяльність Глуско стане неможливою, тож ми дуже скоро побачимо, була це разова акція залякування чи початок системних дій. «Розрив» однієї з афілійованих структур Медведчука стане прецедентом.

2. Секретар РНБО Олексій Данілов оголосив про націоналізацію стратегічного заводу «Мотор Січ» — одного з основних у світі виробників авіаційних і вертолітних двигунів. Контрольний пакет акцій заводу був проданий Китаю в 2014 році власником заводу Богуслаєвим. Стратегічні технології могли потрапити в руки Китаю, наші союзники в США виступили категорично проти. Україна не може продовжувати нескінченно петляти між крапельками. Рішення жорстке, воно заморозить співпрацю з Китаєм у багатьох напрямах, але ми підтримали наших союзників у США. Тепер держава буде зобов’язана виробити адекватний механізм приватизації та забезпечити якісний менеджмент заводу, стратегію розвитку, інакше завод угроблять так само, як угробили майже все, що контролює в промисловості держава.

3. РНБО доручило СБУ перевірити, чи не є державною зрадою голосування 236 депутатів Верховної Ради в 2010 році за ратифікацію Харківських угод. Згідно з угодою щодо Криму 1997 року термін оренди РФ військових баз в Україні повинен був закінчитися в 2017 році. Однак Росія продавила у Верховній раді Харківські угоди і продовження терміну перебування Чорноморського флоту і 25 тис. російських військовослужбовців з двома аеродромами і численними причалами ще на 25 років. Голосування проходило з масовими порушеннями, бійками Партії регіонів з проукраїнською опозицією і це було визнання Україною своєї нездатності контролювати Крим. Законне перебування російських військ у Криму і неефективний механізм їх контролю створили всі умови для швидкого захоплення Криму в 2014-му. Важливу заяву зробив секретар РНБО Олексій Данілов — депутати, що голосували за здачу Криму, не повинні висуватися на будь-які посади в країні, і навів приклад Володимира Литвина, який претендує на посаду ректора Київського університету. Ми знаємо, що перший заступник секретаря РНБО Руслан Демченко був першим заступником міністра закордонних справ у 2010-му році і фактично розробником Харківських угод в інтересах РФ, він грав одну з ключових ролей в цьому зраду, і повинен бути вичищений з влади набагато швидше Литвина. Чекаємо, коли РНБО прийме рішення про санкції проти першого заступника секретаря РНБО — начальника комітету з розвідки Демченка.

4. РНБО збирається націоналізувати «Донецькоблгаз». Компанія належить офшорним структурам і вважається в ЗМІ близькою до олігарха-втікача Сергія Курченка, який отримав з Москви повноваження контролювати промисловість і видобувні підприємства окупованої частини Донбасу. Відбирання «Донецькоблгазу» стало б важливим прецедентом.

5. Міністерство юстиції подало позов до Окружного адміністративного суду про заборону і ліквідацію Партії Шарія. Ліквідація цього російського політичного та інформаційного «шароюгенда» зупинить розкрутку цієї кремлівської маріонетки. Подивимося, як Офіс президента проб’є це важливе рішення в ОАСК. Нагадаю, Голова ОАСК суддя Вовк тісно пов’язаний з проросійською партією ОПЗЖ.

6. РНБО продовжило санкції проти двох великих російських банків в Україні — Сбербанку і Промінвестбанку. Російським банкам як і раніше закритий вхід в українську фінансову систему, і наші національні інтереси надійно захищені.

Помітні зміни в українській політиці за останні два місяці, безсумнівно, є результатом комплексу чинників.

По-перше, тиск активного прозахідного громадянського суспільства в Україні, категоричне неприйняття зближення з РФ в будь-якому вигляді, повна відсутність структурних реформ, провальна антикорупційна політика, низька якість державного менеджменту під час гострої кризи — все призвело до обвалу рейтингів влади. У влади немає іншого шляху, окрім як спробувати спертися на прозахідний порядок денний, показати суспільству стратегію реформ і повністю незалежний від РФ політичний курс.

По-друге, політика нової адміністрації президента США Байдена і конфлікти в світі призвели до посилення антиросійської політики в Америці та Євросоюзі. Вплив США безперечно проявився в ситуації з «Мотор Січ» — це була одна з вимог Вашингтона.

Крок за кроком, але в 2021-му році Україна поступово почала згортати стратегію «заглянути в очі Путіну». Це тільки перші кроки, і далеко не всі групи впливу в оточенні президента підтримують такий шлях, і ми поки не знаємо, наскільки послідовний буде Зеленський. Але ми знаємо, що громадянське суспільство не дозволить владі коливатися на цьому шляху. Дії влади в національних інтересах вимагають схвалення, дії в інтересах РФ — безкомпромісного засудження. Тільки прозахідний курс, структурні реформи і незалежна від РФ політика можуть об’єднати пасіонарну частину України.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.