Російські окупанти усвідомлюють, що через певний час лінія фронту може опинитися на межі міжнародно визнаних кордонів України та Росії. Саме тому вони зараз масово готують мобілізованих та строковиків для оборони.

Про це 24 каналу розповів військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан. За його словами, російські окупанти здатні призвати близько 150 тисяч строковиків та хоча б чогось навчити їх за 2 – 3 місяці. Але підготовка їхня просто жахлива.

Перша хвиля реальна – це близько 150 тисяч людей. Зараз йде підготовка 120 – 150 тисяч строковиків на заміну демобілізованим, які перед тим призивалися. У січні – лютому буде ще одна хвиля в 150 тисяч. Потім в березні – квітні, – зазначив Світан.

До весни в окупантів можуть бути під рукою близько 300 тисяч людей. Але в Росії вже немає можливості адекватно забезпечити їх спорядженням та військовою технікою.

Росія готується до оборони на своїй території.

На думку Світана, такі угруповання не є боєздатними. Вони фактично можуть займатися лише обороною.

Вже можна казати про те, що росіяни готуються захищати свій кордон від злих українців. Вони вже викопують засічні лінії вздовж Курської, Білгородської та Брянської областей. Напасти на нас їм не вистачить сил. Можливо, за кількістю і вистачить. Але стільки засобів ураження в них вже немає, – вважає Світан.

За його словами, виробництво зброї в Росії вже почало давати зброї. Щось сучасне виготовити вони вже не можуть. Окупанти здатні підняти стару зброю, але довести її до бойового стану часто неможливо.

Поразка у війні порушує питання зміни влади в Кремлі та можливого розпаду Росії. На думку політичного експерта Валерія Клочка, цей процес має бути контрольованим, адже окупанти мають ядерну зброю.

Про це розповів політичний експерт Валерій Клочок. Він наголосив, що при розпаді Росії на перший план можуть вийти соціальні аспекти.

Соціальний рівень російського населення – катастрофічний.

Експерт зазначив, що розподіл природних ресурсів на території Росії неоднорідний. Одні регіони – багатші, інші – бідніші.

Соціальне забезпечення російського населення – катастрофічне, навіть за нинішніх умов. Крім того, навіть російські ліберали зауважують на безпрецедентний рівень корупції в їх країні.

Якщо гіпотетично уявимо, що Росія розпадається на кілька шматків, не зрозуміло, за рахунок чого керівники цих регіонів будуть забезпечувати соціальну стабільність, – наголосив Клочок.

Він продовжив, що будь-яка країна сповідує дотування бідніших регіонів. Так відбувається в Україні, коли бідніший регіон отримує з бюджету дотація. А у того, що більше заробляє, забирають. Це перерозподіл, і є абсолютно нормальним процесом.

“Як би в Росії була притомна влада і вона поділилась не на 60 республік, а, припустимо, на три регіони – такий розподіл ще можливий. Якщо на саміті G20 будуть обговорювати варіант розпаду Росії, цю загрозу вони обов’язково мають обговорити”, – зауважив співрозмовник.

Клочок вважає, якщо в 1991 році після розпаду Радянського Союзу визнали суверенітет і територіальну цілісність країн, то в цьому контексті треба і залишатися.

Припустимо варіант приєднання до України Кубані, Білгородської та Курської областей. Або Китай і Японія собі щось візьмуть. Звісно, я фантазую в цьому сенсі. Але ми отримаємо в такому разі знову ті ж самі проблеми в історичному ракурсі та контексті, – резюмував Валерій Клочок.

Політолог Микола Давидюк вважає, що в Росії є багато територій, які хотіли б здобути незалежність. Україна може їм допомогти.

Російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко переконаний, що Росія вже готова до розпаду. Просто потрібен певний тригер, який запустить цей процес.