Щонайменше ще два місяці ворог буде атакувати вздовж усієї лінії фронту.
Про це заявив полковник Збройних Сил України Владислав Селезньов.
Ексречник Генштабу ЗСУ зазначив, що 2024 рік РФ спрямувала на забезпечення власної армії, тобто тієї частини, що задіяна в так званій спеціальній військовій операції, а також на діяльність російського оборонно-промислового комплексу приблизно $120 млрд.
«Я думаю, щонайменше ще два місяці ми будемо постійно стикатися з тим, що ворог буде атакувати вздовж усієї 1350-км лінії бойового зіткнення, шукаючи у такий спосіб якоїсь шпаринки в українській системі оборонних і захисних споруд. Звісно, що путінська армія буде марити тим, щоб подарувати якийсь презент Путіну до його чергового переобрання на посаду президента Російської Федерації. Звісно, що такі виклики та ризики є з урахуванням досить серйозного пожвавлення бойових дій, зокрема на Куп’янсько-Лиманському напрямку. Я говорю не про ситуацію, а про тенденції. До того ж ми бачимо, наскільки буремні процеси нині відбуваються в районі Авдіївки та південніше від неї. І звісно, що ворог все ще марить тим, що зможе стабілізувати ситуацію на південному фасі російсько-українського фронту, зокрема в районі Роботиного та на лівому березі Дніпра Херсонської області. Дуже багато у противника планів. Але ключове питання полягає в тому, чи вистачить у ворожої армії ресурсів?» — зауважив полковник ЗСУ.
За його словами, на поточний 2024-й рік Російська Федерація спрямувала на забезпечення власної армії, тобто тієї частини, що задіяна в так званій спеціальній військовій операції, а також на діяльність російського оборонно-промислового комплексу приблизно $120 млрд.
«Чи отримують тотожні результати фінансування українські сили? Відповідь все ще знаходиться у повітрі. Так, ми маємо добрі зв’язки за результатами наради представників країн Європейського Союзу, це ті самі 50 мільярдів євро на найближчі чотири роки, але ж далеко не всі ці гроші будуть спрямовані саме на забезпечення військових потреб українських Сил оборони. Отже, ми чекаємо новин з-за океану, однак як швидко там це рішення буде ухвалено, поки невідомо. Але те, що нині українська армія тут і зараз стикається з серйозним браком всього того, що потрібно на полі бою, це очевидно. Я думаю, що недарма генерал Залужний у своїй публікації для CNN деталізує, що саме потрібно українській армії в контексті того, що певні ресурсні можливості в наших західних партнерів вихолощені. Вони точно не зможуть забезпечити всі потреби українських Сил оборони на рівні 2023 чи 2022 років» — резюмував Владислав Селезньов.
Додамо, раніше вже говорилось про те, що українські Збройні сили зітнулися з браком боєприпасів на фронті і потребують допомоги партнерів у постачаннях снарядів та артилерійських систем.
Про це заявив очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов.
За його словами, Україні «дуже потрібна ця допомога». Адже «снаряди є одним із найбільш вирішальних факторів у цій війні». Буданов також наголосив, що життєво важливими є і боєприпаси — «не стільки якість, скільки кількість».
«Україна також потребує різкого збільшення кількості гармат, незалежно від їхнього віку та типу. Роки бойових дій завдають шкоди українським далекобійним гарматам», — сказав він.
Головний військовий розвідник також зауважив, що загарбники усе частіше застосовують дрони на фронті.
«У повітрі позиції України краща — в безпілотниках ми більш-менш рівні з противником. Однак Росія постійно вчиться на своєму бойовому досвіді, тож існує тенденція до ще більшого використання БпЛА на фронті» — додав він.
Очільник ГУР також поділився, що хотів би бачити на озброєнні українських військ американські штурмовики А-10. За його словами, це те, що може допомогти завдати військової поразки РФ.