Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер висловив надію, що йому найближчим часом вдасться зустрітися з помічником президента Росії Владиславом Сурковим.

Про це він сказав у коментарі “Громадському” під час Ходи гідності в Києві 24 серпня.

“Дуже сподіваюся, що обмін відбудеться, але я не беру участі у цих перемовинах. Я знаю, що для президента України дуже важливо повернути додому всіх, і насамперед [військовополонених українських] моряків. Сподіваюся, що найближчим часом зможу також поспілкуватися з паном [помічником президента РФ Владиславом] Сурковим, зустрітися з ним”, – сказав Волкер.

21 серпня директор російського Центру політичної кон’юнктури Олексій Чеснаков, який належить до оточення Суркова, заявив: “Не здивуюся, якщо найближчими тижнями відбудеться обмін утримуваними особами. І моряками теж”.

Також джерело російського “Інтерфаксу” повідомило, що Росія може видати Україні політв’язнів Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка, Павла Гриба і Миколу Карпюка для відбування покарання, призначеного російськими судами, на батьківщині.

22 серпня адвокат Валентин Рибін повідомив, що громадяни РФ Максим Одинцов, Олександр Баранов та Євген Мефьодов проходять в Україні юридичну процедуру оформлення обміну утримуваними особами.

Ексбійця спецпідрозділу “Беркут” та учасника “Самооборони Криму” Олександра Саттарова можуть обміняти на одного із захоплених ФСБ Росії українських моряків, заявив адвокат Саттарова Ігор Свінціцький.

РБК із посиланням на власні джерела, обізнані з перебігом перемовин, повідомило, що Москва і Київ досягли попередньої домовленості про обмін 33 українців на 33 росіян. Агентство зазначає, що для проведення перемовин щодо обміну в Москву прибула уповноважена Верховної Ради із прав людини Людмила Денісова.