Те, що люстрація вплинула на життя багатьох чиновників є достовірним фактом. Однак не менш правдивим є те, що ніхто не хоче розлучатися із нагрітими місцями, і способи для цього знаходять найрізноматніші.

Дійшло до того, що у рядах українських прокурорів поширилися спроби уникнути чистки за рахунок отримання статусу учасника АТО !

Зокрема у ЗМІ поширилася інформація про те, що півсотні прокурорських начальників різних рівнів виїхали до Краматорська. Формальною причиною відрядження було проведення семінару. В дійсності ж прокурорам було вкрай необхідно отримати в штабі АТО підтвердження того, що й вони перебували "під кулями".

Так як норми люстраційного закону не поширюються на учасників бойових дій на сході країни. 

Цікаво, що інтернет-видання "Прокурорська правда", посилаючись на главу Антирейдерського союзу підприємців України Андрія Семидідько, написала, що під час закритого прокурорського зборів в Краматорську, генпрокурор Ярема озвучив, що прокурорам не варто хвилюватися за втрату своїх посад, оскільки їх всіх врятують "галочками" учасників АТО.

 

Достовірні факти

На вірити цим словам сьогодні немає підстав. Адже з усіх працівників прокуратури, яким пощастило 2-3 жовтня побувати в Краматорську, під каток люстрації примудрився потрапити на даний час лише військовому прокурору Західного округу Миколі Лисому

Зі списку, що підпадають під люстрацію, який подали на підпис генеральному прокурору 23 жовтня, Ярема мав підписати за всіма зазначеними в ній працівникам наказ про звільнення. Список налічує 94 фігуранта.

І це тільки, що стосується генпрокуратури. Проте, з їх числа Ярема звільнив лише трохи більше половини – 48 осіб

Можна лише підраховувати, яку кількість прокурорів підлягає люстрації в масштабах всієї країни. Нехай навіть дію закону і не поширюється на рядових співробітників і ніжчі чини. У будь-якому випадку воно набагато перевищує 132 – цифру, озвучену самою Генрокуратурою 24 жовтня щодо вже відсторонених від виконання службових обов'язків працівників. 

Поки ж офіційний сайт генпрокуратури лише анонсує звільнення ще 450 прокурорів в невизначеному майбутньому. Чому ж  зволікає генпрокурор? 

"Прокурорська правда" вже запідозрила, що стараннями корупціонерів і хабарників у погонах кількість прокурорів, прагнучих уникнути люстрації шляхом набуття статусу учасників АТО, за цей час виросте ледь не до полку, а то й цілої дивізії. Особливо враховуючи той факт, що ще два місяці тому Ярема говорив про шість сотень прокурорів-добровольців, які виявили бажання йти воювати. 

Приміром, що заважало Яремі ще вчора звільнити свого першого зама – одіозного Миколи Герасимюка, який також фігурує у списках на люстрацію? 

 А як інакше пояснити, що з прокурорів, працюючих в тій же Донецькій області, на даний момент люструвати всього лише двох, а з Луганської – взагалі жодного. З яких це пір Донбас став найбільш зразковим регіоном в плані нагляду за законністю? І що це за поетапне виконання закону в принципі? 

 

"Відповідальність? Ні, не чув!" 

У кожному разі, Яремі залишилося не більше п'яти днів на те, щоб уникнути кримінальної відповідальності. Нагадаю, що Закон України «Про очищення влади» вимагає, щоб звільнення осіб, які підлягають люстрації, вироблялося не пізніше десятого робочого дня з моменту отримання документів на підпис. Невиконання ж вимог даного закону вільно можна кваліфікувати як перевищення влади або службових повноважень. 

Але цілком імовірно, що В. Яремі нічого не загрожує!!

Уже відомо, що "Блок Петра Порошенко" зараз торгується з "Народним фронтом". Пропрезидентська політсила пропонує залишити прем'єром-міністром Арсенія Яценюка в обмін на силовий блок. Мої джерела стверджують, що якщо операція відбудеться, то Ярема повернеться в рідне йому МВС на місце Авакова.

Якщо ж сторони не домовляться, то Ярема відправиться на керівний пост в РНБО.

При будь-якому розкладі, у нього і на новому місці буде тимчасова пауза, приблизно на півроку – під час якої все уляжеться, і не доведеться ні за що відповідати.

 

 

 

 

Джерело: Антикор