Журналістські розслідування
Подобається

Будь-який цирк за Ваші гроші або як у Львові люструють

30/10/2014     Автор: Яна Романська
Будь-який цирк за Ваші гроші або як у Львові люструють

Народна люстрація сьогодні набула чималої популярності та чималих оборотів. Проте чи справді це люстрація? Чи, можливо, це ще одне використання людей для досягнення якихось своїх особистих цілей?   

У Львові на сьогодні існує 2 пролюстраційних підприємства, а саме, аеропорт, Львівське відділення ГПУ "Полтавагазвидобування" (у народі відоме як Львівгазвидобування). Саме його сьогодні намагалися «люструвати» два брати Пелехи за якими закріплено майже 10 громадських організацій і, судячи із нашого розслідування, 0 людей…. 
У мережі ми наткнулися на таке оголошення, цікавимося що до чого… Відповіді Ви можете бачити…

_raLcXgjTKs eNwjQJ_sMmQ rI160zBaukg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EANWt8Op3fk

Гаразд, приходимо у назначене місце у встановлений час. Там зустрічаємо: купку молодих людей та журналістів 24 каналу, які намагаються щось у них випитати. 

IMG_20141029_105318 IMG_20141029_105334

 

 

 

 

Люди, для акції, переважно шкільного віку або пенсіонери із проблемами з алкоголем, про це свідчить поведінка або запах що від них йде. Акція починається. Люди вирушають у сторону обласної ради. Йдемо за ними, все ще шукаємо Андрія із яким домовлялися зустрітися. Через якийсь час знаходимо його. Одразу питає чи ми записувалися. Кажемо що ні. Разом із цією всією бутафорією підходимо до облради. Там зібралося вже чимало 14- та 70-тирічних активістів, деякі ще допивають свої півлітра…

Наш старший попереджає, щоб ніхто нічого не говорив про гроші, бо минулого разу у них уже був один журналіст, що знімав їх … мовчимо і погоджуємося.

За деякий час колона рушає. Йдемо повільно якось зовсім не на люстрацію налаштовані. Проходимо біля Міської ради та прямуємо до пам'ятника Шевченку, де Любомир Пелех виголошує сповнену революційних настроїв та закликів промову. Цей цирк виглядає для пересічних містян недолугим та незрозумілим. Кілька хвилин закликів, і рушаємо.. А рушаємо аж до офісу Львівського відділення ГПУ "Полтавагазвидобування", а це, до речі, майже 6 кілометрів.

По дорозі зайшли ще в одну компанію пов'язану із нафтою та газом. Молоді юнаки у камуфляжі вкрали у сусідньому подвір'ї сміттєвий бак та принесли під двері Укртрансгазу. І  далі попрямували за маршрутом ,тобто до Львівське відділення ГПУ "Полтавагазвидобування". Там почався справжній цирк, міліція , представники, крики, мати. Майже до бійки доходить.

Як і домовлялися у повідомленні, мітинг закінчився о 14:00. Підійшовши до нашого "патрона", записуємось до списку та чекаємо зарплати. Андрій прямує до ще кількох "старших", вони збирають списки та передають у автомобіль Шкода, номерні знаки ВС0808АТ. Вони перекидаються кількома словами та просять за деякий час підійти за оплатою на офіс за адресою вул. Зелена 20. Андрій дає свій номер телефону та просить всіх за деякий час туди підійти. Підійшовши за адресою, телефонуємо Андрію за номером 0639353009, він вибачається та просить почекати – трішки запізнюється. Чекаємо.

У підсумку ми дізнались, що не всі отримали обіцяні гроші. 

 

Автор: Марвін