Новобудови у Львові останнім часом почали рости як гриби після дощу. Та є одна дивна будівля, яка стоїть чомусь не на окраїнах міста, чи десь у не так щільно забудованих райончиків. Красується вона посеред і так щільно забудованих, проте дуже навіть популярних, серед львів'ян, житлових масивах. 

В принципі логіка зрозуміла: давайте збудуємо там, де точно куплять. Але от біда для забудовника; люди в тісноті жити не хочуть  та навіть організовують протести проти таких забудов. 
Цього разу забудовника спіткав "левандівський" сценарій, хоча не з таким значним розголосом, вибори ж вже позаду. Проте й забудовник виявився "не промах", розуміючи, що жителі можуть підключити кілька ГО , та й самі можуть кілька гарячих та терпких слів сказати, він вирішує підключити ГО і зі свого боку. У результаті всі отримали таку ситуацію…
27 жовтня на зустріч із жителями будинків , на чиїй прилеглій території власне й зібралися ставити будинок, на вул. Сахарова завітало одразу 4 сторони. Тут Вам і жителі, і ГО, яка підтримує жителів, і забудовник, і, зрозуміло, ГО, яка підтримує забудовника. Від такого емоційно масиву, одразу ж почалися суперечки.

Як заявляють активісти ГО "АВТОНОМНИЙ ОПІР", після їхнього прибуття на зустріч, кілька молодиків із ГО "Вільна Галичина" намагалися забрати чи то пак пошкодити камеру, на яку журналісти-активісти АО фільмували зустріч. Проте конфлікт досить швидко себе вичерпав. Пізніше, зі слів ГО АО, вони почали із Вільною Галичиною миритися.

Після цього випадку Вільна Галичина заявила, що саме вони зупинили забудову на Левандівці. На це АО попросили надати докази цих слів. Далі, цитуємо АО " Загалом, на цій зустрічі люди дали зрозуміти забудовнику, що тут нічого не буде будуватися. Представник ГО не міг дати чітких відповідей на елементарні питання мешканців – кого він представляє, з якою метою взагалі створена ГО «Вільна Галичина», чому вони не захищають інтереси мешканців, а приходять на збори разом із забудовниками? При цьому з його боку лунали погрози в сторону активістів. Також він заявив, що саме його організація припинила забудову на Левандівці. При цьому він не зміг назвати ніяких фактів, які могли б це довести.

Наприкінці зборів забудовник сказав, що цього тижня тут почнуть встановлювати паркан. Але, звичайно ж, мешканці цього не збираються дозволяти. На прощання представник ГО «Вільна Галичина» пригрозив усім фразою: «Добре сміється той, хто сміється останній». Тому ми продовжуємо слідкувати за ситуацією.

Ось такі у нас нові громадські організації із новими, хоча ні, із старими цінностями… Тож тепер радимо тричі дізнатися про історію ГО, перш ніж долучатися до їх діяльності…

7Kk-jFYq0Zc hF6voG_0mb8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Автор: Марвін