У приватних підприємців з'явився шанс заощадити на податках, передає Корупція.Інфо

Популярне: Гучна заява Гройсмана! Повертаємось до старого

У Верховній Раді зареєстрований законопроект №6096, згідно з яким пропонується суттєво зменшити фіксовану ставку єдиного податку для платників другої групи.

Нагадаємо: до другої групи належать підприємці-приватні особи з річним лімітом доходу до 1,5 млн. грн. і штатом найманих працівників не більше 10 чол. Вони можуть надавати послуги населенню, в тому числі, побутові, займатися продажем або виробництвом товарів та ресторанним бізнесом. Фіксована податкова ставка для таких платників становить 20% мінімальної зарплати.

В Україні готують остаточне скасування, саме з останнім фактом і пов'язана поява в Раді цього законопроекту. Як говориться в пояснювальній записці, приймаючи бюджет-2017, депутати подбали про платників першої групи (приватники без найманих робітників і з річним доходом до 300 тис. грн.) і прив'язали їх податкові ставки не до підвищеної мінімалки 3,2 тис. грн., а до прожиткового мінімуму, який вдвічі нижчий.

Про другу ж групу народні обранці благополучно «забули». Через це приватні підприємці змушені платити 640 грн. в місяць замість торішніх 275 грн. «Це сприяє збільшенню армії бажаючих закрити ФОПи, провокує безробіття вбиває малий і середній бізнес», — наголошується в пояснювальній записці.

Щоб відновити справедливість, пропонується прив'язати фіксовану ставку не до мінімалки, а до прожиткового мінімуму для платників як першої, так і другої групи.

Це вже не перша спроба нардепів врятувати малий і середній бізнес. В середині січня у ВР подали законопроект №5644, який передбачає повернення до старої системи сплати ЄСВ (в залежності від наявності доходів у підприємця). У пояснювальній записці також наголос робився на масове закриття ФОПів. Так, з середини грудня минулого року в Україні припинило діяльність понад 128 тис. підприємців. Найбільше їх закрилося в Київській (17,2 тис.), Харківській (12,4 тис.), Дніпропетровській (11,2 тис.) областях. Найчастіше від бізнесу відмовляються підприємства роздрібної (43,3 тис.) оптової (8,9 тис.) торгівлі, складських (10,8 тис.) і транспортних (більше 7 тис.) послуг.