Команда громадського проекту «Поборемо корупцію разом» продовжує вивчати медичні заклади та досліджувати розвиток корупції у них. Нещодавно ми розповідали про хабарництво у Пологовому будинку №1 на вулиці Мелнікова,8. Сьогодні поговоримо про Медінститут.

Багато молодих матерів розповідають, що в «Меді» хороше обслуговування, добре дбають про породілю і уважно відносяться до дітей. Але думки розходяться, і деякі батьки скаржаться на жахливу корупцію в стінах цього закладу. Вже не дивно, що лікарі отримують символічні премії за надані послуги. У деякій мірі громада сама винна у цьому, адже весь час хоче «подякувати» медику при потребі і без неї.

Ось ми і «розбалували» наших «рятувальників», і їхні запити з кожним роком все більше ростуть. Найбільш вартісними є операції та пологи. При чому останнє для мешканців нашого міста – це справжня розкіш, адже на них потрібно витратити мінімум 1500 доларів. Самі пологи вартують від 500 доларів, а ще кожному охочому у відділені потрібно дати «на каву», аби до молодої матері і її дитини відносилися як належне. Навіть прості санітарки, які просто прибирають палати отримують по 100 гривень в день з пацієнтки. А якщо взяти усіх бажаючих підзаробити на пологах та на після половому догляді сума виходить чимала.

Ось і в Медичному інституті є люди, які не проти підзаробити на народжені дитини. Одними з таких «бізнесменок»  є лікарі Анісімова І.М. та Новікова О.В. Нещодавно нашим журналістам батьки новонароджених немовлят розповіли історію про цих панянок.

Після народження надзвичайно маленької двійні (діти по 800 грам) лікар Анісімова сказала батькам, що довго протримати немовлят у реанімаційному відділені не зможе, тому їх потрібно перевести у інше відділення, але для цього потрібно купити ліки, які врятують життя дітей. Цими ліками виявився препарат «Інфасурф», вартість якого 7400 гривень за ампулу. Ці ліки знаходяться на державному забезпеченні, але у лікарні заявили, що вони їх не отримують, тому за точною вказівкою відправили молодого батька у аптеку «Фарматон» на вул. Дністерській. Зазначили, що ліки потрібно придбати саме там.

Звичайно ж, аби вберегти своїх діток чоловік знайшов більше як 20 тисяч гривень та відправився до аптеки задля купівлі ампул «Інфасурфу». Чи кололи діткам придбаний батьком препарат, чи, можливо, його знайшли у лікарні невідомо, але очевидці стверджують, що зазвичай у медичних закладах цей препарат можна знайти, якщо добре пошукати, але цього не роблять, а прокручують цікаву схему «колообігу ліків в природі». Препарати, які купують пацієнти перепродають в аптеках по декілька раз, адже лікарі повертають їх на прилавки, а гроші діляться між медиками та фармацевтами.

Звичайно, лікарка допомогла молодим батькам, та практично витягнула з того світу новонароджених, але у пологовому скаржаться, що ця пані знає собі ціну, і за пологи бере не мало не багато 700-800 доларів. Одного разу навіть вимагала грошей від жінки, яка вже лежала у родовій палаті та чекала на кесарів розтин. Пані Анісімова запитала у майбутньої мами, чи є у неї 800 доларів на пологи. Звичайно ж, львів’янка запевнила медика, що гроші заплатить, і лише після цього її почали кесерити. Цікаво, як би поступила лікарка, якби їй сказали, що грошей немає?

Ще одна одіозна персона, про яку йтиме мова – лікар Новікова. Ця жінка вимагає грошей з пацієнтів за підтримку порядку в її відділені. Молоді батьки скаржаться, що ця жінка – це надзвичайно жорстока людина, яка маніпулює психікою батьків та спекулює на смерті дітей. Людина здатна навіть сильного чоловіка довести до сліз, розповідаючи про безнадійність дітей, та стверджуючи, що діти можуть не вийти з реанімації, а якщо і вийдуть, то можуть повернутися, тонко натякаючи на те, що дбати про дітей вона буде лише тоді, коли їй заплатять грошей. Для того, щоб про дітей піклувались лікарці потрібно заплатити 100 доларів.

Жінка набиває собі ціну тим, що розповідає батькам про критичний стан дітей, стверджує, що вони практично присмерті, при цьому давить на молодих матерів, та нахабною поведінкою просто виводить з рівноваги навіть дуже морально сильних людей.

Також пані Новікова не підключає дітей до штучного дихання доти, доки батьки не зроблять чогось для її відділення. У медика завжди на запитання: «Чи зробили Ви щось для дитини?», є відповідь: «А що Ви зробили для нашого відділення?». Коли ж батьки запитують, що можна зробити, панянка плескає себе по кишені, натякаючи на «преміальні», в іншому випадку дитина буде мучитися до тих пір, поки батьки не переступлять через свої принципи та не принесуть грошей.

Ось так незмінно процвітає корупція у стінах медичних закладів, з якою, на жаль, жодні високопосадовці не борються, а лише закривають очі на хабарництво, роблячи вигляд, що нічого поганого у лікарнях не відбувається. Проте наша команда буде чинити опір усім корупціонерам, аби побороти ці грошові махінації на спекуляції життям та здоров'ям людей. Наше полювання на лікарів-хабарників триває…