У 1994-му році Генеральна прокуратура України порушила справу проти Віктора Ющенка за фактом розкрадання в 1991 році з "Акціонерного комерційного агропромислового банку" Україна "25 мільйонів доларів.

Про це в інтерв'ю інтернет-виданню "ГОРДОН" повідомив глава СБУ в 2003-2005 роках генерал-полковник Ігор Смешко.

"Ющенко адже ніколи не був ні демократом, ні освіченим і моральною людиною, ні великим фінансистом. В силу своєї службової діяльності в розвідорганах і роботи в США з 1992 року я знав, що Генеральною прокуратурою України вже в той час розслідувалася кримінальна справа за фактом перерахування Ющенко в 1991 році з банку "Україна" в Москву фінансових коштів, еквівалентних 25 мільйонам доларів США. Ці кошти були викрадені громадянами США і Росії, а Ющенко в 1994 році було офіційно пред'явлено звинувачення у злочині за статтею 167 Кримінального кодексу України ", – розповів Смешко.

За словами екс-глави Служби безпеки, третьому президентові України Віктору Ющенку вдалося спочатку перекваліфікувати статтю обвинувачення з "розкрадання" ні "службову недбалість", а пізніше домогтися закриття кримінальної справи проти себе.

"Мені також було відомо, що до розслідування (за клопотанням прокуратури) підключався ФБР США, а Ющенко уникнув суду і кримінальної відповідальності лише тому, що, перебуваючи з 1993 року на посаді голови Національного банку України, йому вдалося домогтися перекваліфікації статті обвинувачення з розкрадання на службову недбалість і закриття справи по не реабілітують ознаками, тобто в зв'язку з амністією. Про це є його власноручне клопотання в матеріалах справи, що юридично рівнозначно визнанню ним своєї провини ", – заявив Смешко.

Генерал-полковник також додав: перше, що зробив Ющенко, ставши президентом, – "провів зачистку керівництва СБУ, яке розслідувало кримінальні справи проти Партії регіонів", що, на думку Смешка, і зробило можливим в 2010 році прихід до влади Віктора Януковича.

"Чому ніхто в ЗМІ не вимагав від Ющенка доведення до суду розслідування про сепаратистському з'їзді Партії регіонів в Сєвєродонецьку в 2004 році або про фальсифікацію даних на сервері Центральної виборчої комісії під час президентських виборів? Розслідування цих справ поставило б хрест на можливості Партії регіонів прийти до влади і не дозволило б Януковичу стати президентом. Перше, що зробив президент Ющенко, – провів зачистку керівництва СБУ, порушену і розслідувану ці справи ще до приходу його до влади. за часів Ющенка були розвалені кримінальні справи за участю функціонерів Партії регіонів. У результаті до влади прийшов Янукович зі своєю "амбарний книгою", – переконаний Смешко.

З 1990 по 1993 роки Віктор Ющенко був спочатку заступником, а після першим заступником голови правління "Акціонерного комерційного агропромислового банку" Україна ". Пізніше, в січні 1993-го, він очолив Національний банк України.

31 травня 2016 року журналісти "Української правди" опублікували частину "чорної бухгалтерії" Партії регіонів. У викладеному на сайті архіві – 22 сторінки з прізвищами і виданими готівковими доларами сумами. За словами нардепа від Блоку Петра Порошенка Сергія Лещенка, в цих документах повідомляється, що регіонали витратили понад $ 66 млн "на партійні потреби" менш ніж за шість місяців 2012 року. В архіві також згадується, що 14 вересня $ 397 тис. З партійної каси отримав екс-глава Української народної партії, колишній соратник Ющенка Юрій Костенко.

Після цього глава Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль анонсував публікацію документів, що підтверджують отримання грошей від Партії регіонів екс-президентом України Віктором Ющенком, а трохи пізніше виклав матеріали, які, за його словами, свідчать про політичну корупцію Ющенко в 1990-х.