Назва підрозділу "Торнадо" вже давно не асоціюється з бойовими діями. Колишніх бійців тепер звинувачують у серйозних злочинах та правопорушеннях.

Підрозділу “Торнадо” у вересні 2015 року мало б виповнитися два роки. Але місяці суду над "торнадівцями" давно поставили одне головне питання: герої вони, яких просто очорнили чи звичайні бандити, які користувалися війною, передає Корупція.Інфо.

Рота патрульної служби особливого призначення МВС України "Торнадо" була створена у вересні 2014 року на базі добровольчого батальйону патрульної поліції "Шахтарськ". Та незабаром "Торнадо" розформували.

А за півроку проти бійців роти військова прокуратура порушила кримінальне провадження.

17 червня 2015 року відбулося одночасне затримання вісьмох бійців і командира підрозділу. Їх в цілому звинуватили у тортурах, грабіжництві та зґвалтуваннях.

"Торнадівці", які залишилися на свободі, оголосили звинувачення прокуратури помстою за їхню боротьбу із контрабандою в АТО. Мовляв бійці викрили, що до терористів з України потягами везуть харчі, ліки, навіть дерево для будівництва укріплень сепаратистів під виглядом вантажів для шахт.

Інформаційна війна навколо "Торнадо" йшла з перемінним успіхом, але перемогу поступово виборював розформований підрозділ. Прокуратурі не допомогло навіть відео із відтворенням катувань начебто жертв спецпідрозділу.Та невдовзі сталася подія, яка змусила замовкнути всіх медійних опонентів сторони обвинувачення.

3-го липня 2015 року слідчі військової прокуратури увірвалися до родини київських волонтерів Саванчуків. Вони вилучили комп'ютер, всі телефони і затримали голову родини Володимира. Чоловіка звинуватили у розбещенні неповнолітніх разом із комбатом "Торнадо" Оніщенком.

Педофільський скандал незабаром зник із ЗМІ разом із дискредитованим "Торнадо". Прокуратура скористалася інформаційним вакуумом. У березні 2016 року було затримано ще одного з командирів "Торнадо" – Миколу Цукура, який багато розповідав про контрабанду в АТО.

Йому запропонували свободу і охорону за допомогу у розслідуванні справи колишнього регіонала Олександра Єфремова. Цукур дав свідчення, але виходити відмовився.

Злочинне угруповання — найтяжча стаття у списку звинувачень, висунутих усім "торнадівцям", яких судять. До 12 років позбавлення свободи. Решта статей – індивідуальні: перевищення службових повноважень, доведення до самогубства і катування.

Командир "Торнадо" ствердив, що його підлеглих обмовили потерпілі через принципову позицію підрозділу до ворогів. Мовляв, у його зоні відповідальності було безліч сепаратистів.

Попри гучні заяви військового прокурора, до суду так і не дожили звинувачення про розбещення дітей, зґвалтування і вбивства. Не підтвердження має і щедро проанонсованих телефонних відеозаписів з нелюдськими діями.