7b1fe93---------_630x379

Слідчі закрили кримінальне провадження проти Приватного вищого навчального закладу «Київський університет культури» (КУК), який нардеп Михайло Поплавський створив разом з сином Олександром. Жодних кримінальних порушень не знайдено – сказано у відповіді Прокуратури Києва на звернення народного депутата Єгора Соболєва.  

Ще у січні «Слідство.інфо» надсилало запит з аналогічними запитаннями до ГПУ, але нам інформацію не надали, назвавши її службовою і з обмеженим доступом.

 c51f257-prokuratura d64a767-prokuratura1

Наразі ж прокурори уточнили кілька деталей. По-перше, у кримінальному провадженні за фактами зловживань службовими особами фігурував не тільки КУК, але й його «наставник» – «Київський Національний університет культури і мистецтв» та Акредитаційна комісія Міністерства освіти і науки. По-друге, жодних підозр нікому не висувалося. І, по-третє, старший слідчий СУ ГУМВС Максим Зінорук виніс обґрунтовану постанову про закриття кримінального провадження за відсутності в діянні складу кримінальних правопорушень.

Чого ж не побачили слідчі? Ще минулого року «Слідство.інфо» разом з МОН викрило схему роботи Київського університету культури, який брав гроші за навчання і фактично більше нічого не робив. Перевірка засвідчила, що вказані в реєстраційних документах КУКа адреси й приміщення насправді – фікція. Більше того, «Слідство.інфо» отримало підтвердження, що принаймні за останні 5 років КУК не замовив, а, отже, й не видав жодного диплома бакалавра чи магістра. Куди ж дівалися студенти? Тут теж усе просто: вони платили гроші за навчання в КУК, а освіту здобували на базі державного Київського національного університету культури і мистецтв (КНУКіМ). Після третього курсу їх відраховували і безперешкодно переводили до КНУКіМ, де й видавали відповідні державні дипломи. Власне, саме викриття цієї схеми і стало приводом для позбавлення фіктивного ВНЗ ліцензії. Більше деталей скандалу навколо КУКа можна дізнатися у сюжетах "Прощання з КУКом" та "У пошуках КУКа".

Та на цьому історія тільки почалася. За прикладом слідчих, жодних порушень у діяльності фіктивного «Київського університету культури» не помітили й судді – спочатку адміністративного, а потім і апеляційного адміністративного судів. Більше того, ще взимку своїми рішеннями вони поновили забрану МОНом ліцензію КУКа і фактично дозволили ВНЗ Поплавського знову заробляти на студентах. І тільки 1-го квітня за заявою самого вишу було анульовано ліцензії для більшості філій «Київського університету культури», але не всіх. Тому ВНЗ й цього року набирає студентів. І охочі є.

f20ccf6-konkurs

За офіційними даними інформаційної системи «Конкурс», станом на 5-е серпня до КУКа подано 140 заяв на навчання на стаціонарі, 127 – на заочній формі та ще 59 – дистанційно.

До речі, за час скандалу навколо КУКа там уже тричі змінювалося керівництво. Проте щоразу керівниками ставали люди, пов’язані з державним університетом – КНУКіМ. Не стали винятком і останні зміни в реєстраційних документах.

0da8152-kuk-zasnovniky

Наразі керівником приватного КУКу є Володимир Пилипів. Людина з такими самими ПІБ працює у Київському національному університеті культури і мистецтв.

3fd0607-polischuk-------- 2689a31-pilipiv---------

Нинішня підписантка документів від КУКа – Людмила Поліщук. Людину з таким самим іменем можна також знайти у науково-педагогічному складі КНУКІМ.

Марія Землянська, Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» для проекту «Слідство.Інфо»