сенцов

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликає владу Росії повернути до Криму українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка, а також зняти з них обвинувачення в тероризмі

Про це повідомляє Корупція.Інфо з посиланням на прес-службу організації.

"Олега Сенцова та Олександра Кольченка мають відпустити або висунути належні звинувачення згідно з українським законодавством", – наголошується у повідомленні.

В організації зазначили, що, згідно з міжнародним правом, вивезення або депортація громадян окупованої території забороняється, а кримінальне законодавство окупованої країни має залишатися в силі.

У прес-службі нагадали, що сьогодні воєнний суд у Ростові-на-Дону оголосить вирок у справі Сенцова та Кольченка. Представник Amnesty International буде присутній на засіданні суду.

"За час судового процесу викрилось ще більше шокуючих подробиць про застосування катувань з метою вибити свідчення проти обвинувачуваних. Відсутність розслідування катувань є черговим проявом нехтування стандартами справедливого судочинства у цій справі", – сказав прес-секретар українського представництва Amnesty International, який буде присутній на оголошені вироку.

"Будь-яке обвинувачувальне рішення було б програшем для правосуддя в Росії, адже справа проти кримчан є вочевидь сфабрикованою з метою покарати їх за свою опозицію до окупації Криму", – упевнений він.

Нагадаємо, Сенцову загрожує 23 роки в’язниці за нібито керівництво "терористичною групою", для Олександра Кольченка прокурор запросив 12 років позбавлення волі за "вчинення терористичних актів".