Президент Володимир Зеленський жорстко відповів всім критикам реформи ринку землі. Надалі подаємо в оригіналі. Особливо це стосується Леді Ю, яка дуже полюбляє спекулювати та маніпулювати на темі землі та розводити паніку серед українці.

Одна з найголовніших реформ сучасності в Україні, відновлення справедливості, завершення років маніпуляцій і перекручувань з боку керівників держави та політиків, вагомий крок до цивілізованого світу – це все про початок функціонування в країні з 1 липня ринку землі сільськогосподарського призначення.

Громадяни України, ВИКЛЮЧНО фізичні особи, зможуть купувати землю. Нагадуємо, що протягом перших трьох років можна буде придбати не більше 100 гектарів в одні руки. Другий етап земельної реформи розпочнеться 1 січня 2024 року, коли змогу купувати землю отримають і юридичні особи, але за умови, що вони створені та зареєстровані за законодавством України, а засновниками є лише українські громадяни. Тоді ж дозволять купувати до 10 тис. гектарів.

В Україні – майже 7 мільйонів реальних власників земельних ділянок. Відтепер вони зможуть вільно та без жодних перешкод вирішувати, що робити зі своєю землею. При цьому радимо їм не поспішати продавати землю, а придивитись і почекати, поки ціна зросте, адже на старті ринку ціна завжди нижча. Але той, хто давно вирішив продати землю, яку має у власності, нарешті може зробити це на власний розсуд.

Реалізація земельної реформи додасть у бюджети різних рівнів близько 2 млрд доларів, або майже 1,5% ВВП. Завдяки реформі зросте вартість землі, також зростуть ставки її оренди, що збільшить дохід власників ділянок. В Україні нарешті може з’явитися потужний клас фермерів. Ті, хто справді працюють на землі, зможуть придбати ту землю, яку обробляють.

Що ж до тих страхів, які роками активно нав’язували деякі політики, котрі самі мають безпосередній зиск від використання українських земель, то потрібно їх розвіювати: жодної масової скупки українських чорноземів не буде!

Землю не зможуть купувати банки. Вони можуть отримати її в результаті стягнення застави за кредитом, якщо людина не повертає позику. Але банки не зможуть здійснювати будь-яке накопичення такої землі, оскільки протягом двох років вони будуть зобов’язані продати її через аукціон.

Агрохолдингам вигідніше продовжувати орендувати земельні ділянки, ніж скуповувати. Адже їм знадобилось би багато коштів, щоб навіть за стартовими, низькими цінами купити ту землю, яка у них уже в обробці.

До того ж розрахунок за покупку земельних ділянок відбуватиметься в безготівковій формі. Ціна ділянок землі сільськогосподарського призначення не може бути нижчою від їхньої нормативної грошової оцінки (така норма діятиме до 1 січня 2030 року). У разі відсутності у покупця землі документів, які підтверджують джерела походження коштів або інших активів, за які купується ділянка, її продаж буде неможливим.

Навіть з початком другого етапу реформи з 2024 року іноземним громадянам буде ЗАБОРОНЕНО купувати землю. А жодної можливості для громадян Російської Федерації чи для компаній держави-агресора якось придбати українську землю не буде навіть на адміністративному рівні.

Земельна реформа – не про продаж землі. Вона – про можливість вільно й самостійно розпоряджатися землею.