Дитина ошпарилася окропом і зараз балансує на межі життя і смерті. Маленька Тая Кульбачна потребує допомоги небайдужих людей. Дівчинка має 70% опіків на тілі та потерпає від нестерпного болю.

"Вона була в селі з бабусею і дідусем. Вони гріли воду в літній душ. Окроп поставили в куточку. Вона з котом бавилася, виходить, задкувала, наштовхнулася на відро, всілася просто у відро. Склалася навпіл", – розповіла мама Ольга Кульбачна.

Три дні дитина провела у сумській лікарні, тамтешні лікарі давали лише один із десяти шансів, що постраждала виживе. "Три дні було пекло. Між життям і смертю. Вона була вся в бинтах, опухла. Розплющила очі і сказала: мамочка", – пригадує мати. Дівчинка відчайдушно боролася за життя і лікарі змогли її стабілізувати та перевезти до опікового центру харківської лікарні невідкладної допомоги.

Але й тамтешні фахівці не приховують, що життя маленької пацієнтки досі під загрозою. "У Таї важка опікова травма, котра, зрозуміло, протікає з важкою опіковою хворобою. Ця травма безпосередньо загрожує життю дитини. Загальна площа ураження – біля 70%, з котрих третина – це глибокі опіки", – пояснив хірург-комбустіолог Валерій Кім.

У знесиленій болем дитині ледве вдається впізнати усміхнену та щасливу дівчинку з фото. Ольга весь час гладить Таю по голівці, бо варто забрати руку – крихітка заходиться плачем. У мами й тата розривається серце, але вони розуміють – не мають часу і права на розпач. "Не можна їй показувати нічого такого. Її треба підтримувати, підбадьорювати", – пояснила мама.

Батьки працюють на залізниці, для догляду за дитиною обидва зараз взяли відпустку. Далі на роботу зможе повернутися лише батько, на його заробіток родині треба жити і рятувати донечку.  Всі свої заощадження родина вже витратила – щодня на ліки йде приблизно 5000 гривень. "Ми готові все віддати, щоби дитина лишилася здоровою, повноцінною", – зізнається тато Микола Кульбачний.

Попереду у Таї місяці стаціонару та роки реабілітації, кілька операцій із пересадки шкіри. "До завершення росту дитини, в середньому до 14-16 років, доводиться робити якісь операції, щоби дитина нормальною зростала і розвивалася. Але це другий етап. Зараз завдання – це вижити", – визнав лікар.

Рідні визнають, що без сторонньої допомоги їм не впоратися. Вони вдячні за кожну гривню, яка послужить порятунку їхньої єдиної донечки і хоч трохи полегшить її страждання. Кошти на це можна переказувати на картку Приватбанку 4149 4978 3609 1803. Отримувачем буде мама дівчинки Кульбачна