Хороша новина. Незаслужено зійшов з поточного порядку денного Крим повертається в центр уваги політиків і світової спільноти. Сім років найрізноманітнішими засобами, лобізмом і агресією на Донбасі з відповідним форматом переговорів (тільки про ОРДЛО, про Крим говорити не будемо) Росія прибирала фокус уваги з окупованого півострова. Але маятник пішов у зворотний бік. Відмінно, пише ОБОЗРЕВАТЕЛЬ.

Делегацію про США під час саміту “Кримської платформи” 23 серпня буде представляти член павління.

Про це повідомив заступник помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джордж Кент в інтерв’ю “Радіо Свобода”. Кент додав, що мова йде не тільки про саміт.

Тобто США ініціатива Зеленського по створенню “Кримської платформи” зацікавила.

Чудовий важіль тиску на Росію. Тим паче тут вона не грає у звичні ігри формату “іхтамнет” і “ви нічого не доведете”. Анексія формальна, там проходять російські вибори, працюють російські компанії, крадуть нафту і газ з українських надр. Дуже широкий простір для санкцій, судів та інших заходів до цього жадібному кремлівському крокодилу.

І просто чудово, що Україна виправляє ситуацію, повертає питання до порядку денного і ламає російський сценарій “по Криму все ясно і обговорювати нічого”. Обговорювати буде нічого, коли Росія піде, прибере за собою сміття і виплатить компенсації.