У неділю, 27 вересня, прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян виступив із заявою про те, що ситуація з Нагорним Карабахом є оголошенням війни з боку Азербайджану.

Про це він повідомив під час звернення до нації, яке транслювалося на ТВ і на YouTube.

Так, в ході виступу Пашинян заявив, що вірменський народ “готовий дати гідну відсіч агресії Азербайджану”, а противник вже зараз зазнає втрат.

При цьому прем’єр стверджує, що міжнародне співтовариство не повинно допустити втручання Туреччини в конфлікт, оскільки ескалація може вийти за межі регіону і погрожувати міжнародної безпеки.

“Азербайджан оголосив війну вірменському народу”, – підсумував Пашинян.

Міноборони Азербайджану запропонувало вірменським військовим, які перебувають в населеному пункті Агдере на лінії зіткнення в Карабасі, скласти зброю і здатися.

“Щоб не знищити повністю гарнізон збройних сил Вірменії, дислокований в населеному пункті Агдере, з метою уникнути збільшення бойових втрат, військове командування Азербайджану запропонувало вірменському командуванню не чинити опір на цьому напрямку, скласти зброю і здатися. Командування азербайджанської армії також заявляє, що звернення з військовополоненими і цивільними заручниками буде здійснюватися відповідно до вимог Женевської конвенції та іншими нормами міжнародного права. Якщо буде вчинено опір, то ми нейтралізуємо кожного озброєну людину”, – заявило міноборони Азербайджану.

У свою чергу в Північноатлантичному альянсі (НАТО) висловили глибоку стурбованість ситуацією в Нагірному Карабасі і закликали сторони конфлікту припинити бойові дії.

Про це йдеться в заяві спеціального представника генсека НАТО по Центральній Азії і Кавказу Джеймса Аппатурайа, передає ТАСС.

“НАТО глибоко стурбована повідомленнями про великомасштабних військових діях уздовж лінії зіткнення в зоні нагірно-карабахського конфлікту. Сторони повинні негайно припинити бойові дії, які вже призвели до жертв серед цивільного населення”, – наголошується в ньому.

Також в заяві йдеться, що “у цього конфлікту немає військового вирішення”. “Сторони повинні відновити переговори в напрямку мирного врегулювання. НАТО підтримує зусилля Мінської групи ОБСЄ”, – заявили в альянсі.