Поки міністерство закордонних справ вирішує, як реагувати на заяву польського прем'єр-міністра про Богдана Хмельницького, свою позицію озвучив постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба, передає Корупція.Інфо

Заява польського прем'єра не тільки дасть вектор дій полякам, а й спровокує українців. Спіраль конфлікту виведено на новий рівень і це дуже сумно. Стримана, але принципова відповідь на цей випад буде мудрістю. Але дасться він важко. Набагато простіше уявити як згадається все – Перемишль, Холм, Андрусівське перемир'я і т.д. і т.п, – написав Кулеба в Фейсбук.

Постпред України в Раді Європи також надав історичну довідку щодо повстання Богдана Хмельницького.

Популярне: "Почали відтісняти і…": На Банковій перші сутички між поліцією і прихильниками Саакашвілі, дізнайтесь подробиці

– 1664 року Стефан Чарнецький, польський полководець з російського роду, захопив Суботів і наказав викинути з могили тіло Богдана Хмельницького. У 2018 року наші польські друзі знову докопалися до Хмельницького.

Причиною повстання були накопичені за багато років образи українців на "польську батьківщину". Антисемітизм в повстанні був. Польща помстилася за повстання з особливою жорстокістю. Повстання і подальші війни підірвали Річ Посполиту. Це факти. І ще один факт: нездатність Польщі домовитися з козаками і гарантувати їм вольності в результаті завершилося тим, що спочатку Москва з'їла козаків, а потім і Польщу, – написав Кулеба.

Він підкреслив, що цими питаннями повинні займатися історики та популяризувати знання, які запобігають повторенню трагедій.

В ході лекції в Холмі, присвяченій польсько-єврейським відносинам, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецкій фактично поставив Хмельницького в один ряд з Гітлером.

Першим великим злочинним актом проти євреїв, який в єврейській історіографії часто прирівнюється до Голокосту, було повстання Хмельницького. Очевидно, що тоді доходило до страшних злочинів, історики кажуть про 100 000 убитих євреїв.

Один з тамтешніх рабинів представив свій погляд на історію. Він говорив про трьох злочинців на "х" – Гітлер, Гіммлер і Хмельницький (по-польськи Hitler, Himmler і Chmielnicki – ред.). Це герой для наших сусідів, а для нас той, хто фактично привів до першого занепаду Речі Посполитої, – сказав Моравецкій.