Президент Володимир Зеленський створив делегацію для участі в переговорах з ЄС щодо прискорення та розширення сфери скасування ввізного мита в торгівлі відповідно до Угоди про асоціацію, повідомляє ZN.UA.

Відповідне розпорядження №501/2021-рп опубліковано на сайті Офісу президента.

“Утворити делегацію України для участі в переговорах з Європейським Союзом щодо прискорення та розширення сфери скасування ввізного мита в торгівлі відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами – членами, з іншого боку”, – йдеться в документі.

Головою делегації призначено Ольгу Стефанишина – віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, а всього в делегацію включено 12 осіб.

Нагадаємо, раніше Кабмін на засіданні схвалив законопроєкт про внесення змін до Митного кодексу.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту закону, пропонується встановити межу вартості на ввезення товарів без оподаткування через пункти пропуску, відкриті для повітряного і морського сполучення, в ручній поклажі або багажі на рівні 430 євро замість нинішніх 1000 євро. Товари з вище 430 євро вартістю будуть обкладатися податком.

Проект закону розроблено на виконання Угоди про асоціацію України та Євросоюзу.