Фахівці Ради Європи дійшли висновку, що методи, які застосовували зі сторони правоохоронних органів України проти "майданівців" у Києві взимку 2014 року, слід вважати тортурами.

Про це повідомляється у звіті Комітету із запобігання тортурам та нелюдському поводженню Ради Європи (CPT), який склали за підсумками візиту членів комітету до України з 18-го по 24-те лютого 2014 року, передає Корупція.інфо

Делегати комітету сфокусували увагу "на поводженні з учасниками Майдану під час проведення двох операцій з наведення громадського порядку з 19 по 23 січня 2014 року у Києві, з 26 по 27 січня у Дніпропетровську і протягом операції з 18 по 21 лютого у Києві, проведення якої припало безпосередньо на час перебування делегації" у столиці України.

У звіті фахівці СРТ зазначають, що жорстокі методи поводження, які застосовували проти учасників Євромайдану з боку представників правоохоронних органів до часу передачі їх у відділи міліції, викликають чимало запитань.

"В окремих випадках жорстоке поводження мало настільки такий тяжкий характер, що це може вважатися тортурами",- йдеться у звіті.