Харківський губернатор Олексій Кучер вважає, що ректор Національного університету Повітряних сил генерал-майор Олександр Туринський повинен піти у відставку після авіакатастрофи АН-26

“У нас літаки падають, тому що головним льотним вузом країни керує зенітник, який займається при цьому політикою”:

За словами Кучера, суспільство скоро дізнається всі деталі трагедії, але вже зараз треба зробити висновки, щоб в майбутньому не допустити повторення подібної катастрофи.

Також глава ХОДА заявив, що став свідком того, як президент Володимир Зеленський дав завдання головнокомандувача ЗСУ Руслану Хомчак надати повну картину того, що відбувається “по техніці і по всьому іншому”.

“Це серйозний поштовх і важливе починання в нашій армії, яка не дозволить повертатися до таких трагічних історій”, – підсумував Кучер.

В свою чергу, Авіатори Повітряних Сил з усієї України записали відеозвернення з проханням ЗМІ, блогерів та політиків не маніпулювати трагедією під Чугуєвом, а дочекатися результату розслідування. Про це повідомляють ЗМІ із посиланням на пресслужбу Командування Повітряних Сил ЗСУ.

“Авіатори Повітряних Сил з усієї України співчувають близьким і рідним загиблих побратимів та просять політиків, блогерів, ЗМІ обійтись без домислів та маніпуляцій, не використовувати жахливу трагедію у Чугуєві задля власних інтересів й дочекатись офіційних результатів розслідування”, — йдеться у повідомленні.

До слова, медаль загиблого курсанта «За військову службу Україні» вручили матері 12 жовтня.

На церемонії вручення у Миргородському військовому комісаріаті були присутні військовослужбовці 831 бригада тактичної авіації та представники органів місцевого самоврядування. Посмертну нагороду отримали рідні Андрія Роспотнюка – дідусь та мама Ольга Панасенко.

Солдата з Миргорода Андрія Роспотнюка посмертно нагородив медаллю «За військову службу Україні» президент України Володимир Зеленський.

Андрія Роспотнюка поховали у Миргороді, на Алеї Героїв, бо він загинув виконуючи службовий обов’язок. Він навчався на військового штурмана у Харківському національному університеті Повітряних сил імені Кожедуба. На момент трагедії йому був 21 рік. Він народився та виріс у Миргороді на Полтавщині.

Нагадаємо, 25 вересня о 20:45 під Чугуєвом на Харківщині впав літак і загорівся. Всього на борту повітряного судна перебувало 27 осіб — члени екіпажу, курсанти і офіцери Харківського університету Повітряних Сил ЗСУ ім. Кожедуба: 25 загинули на місці, один із курсантів помер наступного від отриманих опіків. Ще одна людина наразі перебуває на лікуванні.

Згідно з доповіддю з підкомісій з розслідування авіакатастрофи Ан-26 під Чугуєвом на Харківщині, “чорні скриньки” літака розшифровано, встановлено технічну причину нештатної роботи лівого двигуна, також розслідування засвідчило наявність грубих порушень у виконанні та організації польотів.