99882

Місто лежить на сухопутному шляху до анексувати Криму, де також зосереджені військові сили Росії, передає Корупція.інфо
 

Експерти відзначають, що для Росії Маріуполь, де зосереджені порт і металургійні заводи, дуже важливий, тому що стоїть на шляху сухопутного коридору в окупований нею Крим.

Плацдарм для атаки на Маріуполь з'явився в кінці серпня минулого року. З російської території "Градом" накрили Новоазовськ. Після цього сили регулярної армії Росії увійшли на територію України колонами бронетехніки і піхоти.

З тих пір Маріуполь живе, як на пороховій бочці. Військовим і добровольцям зміцнювати місто влітку допомагали місцеві жителі. Жінки і чоловіки власноруч копали окопи. Через серйозного опору місцевого населення тут не вдалося розгойдати ситуацію. Бойовики обстрілювали села поблизу Маріуполя, влаштовували диверсії в місті, але відкрито Маріуполі не обстрілювали.

Вчора бойовики відкрили вогонь по житлових кварталах з шести установок "Град", чотири з них знищили українські військові. Ескалація наростає.

Тим часом, українська розвідка фіксує, що під Маріуполь саме зараз стягують додаткові ворожі "Гради".

Наступальних дій з боку бойовиків в напрямку Маріуполя зараз немає

Маріуполь – стратегічне місто для України, де зосереджені металургійні заводи, потужний порт і шлях на південь України. Саме тому і для Путіна Маріуполь має важливе значення, кажуть експерти.

Він лежить на сухопутному шляху до анексувати Криму, де також зосереджені військові сили Росії.

Однак військові стверджують, що увійти в місто бойовикам не вдасться, тому що Маріуполь має систему фортифікаційних споруд навколо і достатня кількість артилерії для оборони.

Обстріл житлового масиву найманці вчинили, щоб посіяти паніку серед населення. Військові ж, тим часом, нагадують українцям, що спокій на окупантів діє не гірше, ніж зброя.

Нагадаємо, що за останніми даними, оприлюдненими полком "Азов", ситуація в Маріуполі стабільна і контрольована.