У невеликому містечку за 20 кілометрів від Мадрида іспанець понад півстоліття самотужки зводить грандіозний собор.

Іспанцю Хусто Ґальєґо-Мартінесу 91 рік. Ще молодим він вирішив стати монахом, однак монастир довелося покинути через туберкульоз.

Чоловік одужав, та до братів так і не повернувся. Натомість взявся будувати собор, як вдячність Богу за зцілення.

Фундамент храму чоловік заклав на землі, яка дісталася у спадок від батьків. З тих пір от уже понад півстоліття на будівництво витрачає весь свій час і гроші.

Майже все робить своїми руками – на будівництві навіть немає крана. Лише іноді допомагають родичі або добровольці. Роблять і пожертви, зокрема, матеріалів.Я щасливий, тому що люди бачать, на що здатна людина, яка вірить у Христа. Я не архітектор і не будівельник. Я не намагаюся все зробити ідеально. Але це моє покликання,
– розповів архітектор.

Незвичайний архітектор постійно під увагою преси, про нього знімають фільми. Аби подивитися на ще незавершений храм, у містечко приїжджають туристи.

Місцеві ставляться до нього по-різному. Дехто вважає його навіженим фанатиком, і навіть його творіння прозвали "храмом божевільного". Дехто щиро захоплюється його натхненням і силою духу.

Аби добудувати храм, потрібно ще мінімум 15-20 років. Хусто сумнівається, що вистачить здоров'я і сил. Але завершити справу без нього буде вкрай важко – детальний проект лише у архітектора в голові.

Храм Хусто заповів місцевій католицькій єпархії. І хоче, аби його там поховали.