Користуватися пільгами в опалювальний сезон або перейти на субсидії? І скільки доведеться платити за IPTV за новими тарифами? Дізнайтеся про головні нововедення вже зараз.

Українці отримали право вибору між субсидіями і пільгами

Тепер українські сім'ї мають право вибору: користуватися в опалювальний сезон пільгою або субсидією. Про це повідомила прес-служба уряду.

"Якщо сім'я має право на субсидію, але її розмір невеликий і, на її думку, доцільніше платити за комунальні послуги з урахуванням пільги, необхідно подати заяву до органу соціального захисту населення про припинення надання субсидії. І навпаки: якщо опалювальний період сім'ї доцільніше користуватися субсидією, то необхідно подати заяву для призначення субсидії", – пояснили в Кабміні.

Який вид допомоги від держави вигідніше. Наприклад, подружжю пенсіонерів вигідніше користуватися субсидією, коли пільга надається тільки одному з них.

А ось самотньому пенсіонерові вигідніше користуватися пільгою учасника бойових дій.

Нагадаємо, після оголошення про зростання тарифу на газ уряд розширив програму субсидій – щоб повністю забезпечити допомогою тих, хто її потребує. В цілому, за підрахунками Кабміну, сім мільйонів українських сімей отримають субсидії на газ.

Цінні посилки обкладуть податками

На минулому тижні депутати проголосували за законопроект, який вводить мито на посилки дорожче ста євро. Таким чином уряд вирішив зменшити кількість контрабанди на кордоні, поповнити держбюджет і стимулювати українців купувати товари у вітчизняних імпортерів.


Таким чином, чиновники записали простих українців, охочих купити брендові речі за помірну ціну, в потенційні контрабандисти. Що, м'яко кажучи, не відповідає дійсності: тисячі українців купують товари за кордоном поштою просто тому, що це вигідно.

Українські чиновники часто пояснюють ту або іншу законодавчу ініціативу міжнародним досвідом. Але практика показує, що це не завжди правильно. Наприклад, в ЄС існує обмеження на покупку товарів за кордоном в 22 євро, але європейський ринок набагато більший за український. Крім того, в Україні нові правила можуть підвищити ціну поштових послуг, тому що поштовим операторам доведеться робити більшу кількість відправок.

Найбільша платіжна система зайшла на український ринок

Але є й хороші новини. Національний банк України (НБУ) погодив умови та порядок діяльності в Україні китайської міжнародної платіжної системи UnionPay International, яка вважається найбільшою у світі. Про це повідомила 13 листопада прес-служба НБУ.

"Найбільша в світі за кількістю емітованих платіжних карт міжнародна платіжна система UnionPay International виходить на український ринок. 12 листопада комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду платіжних систем Національного банку України погодив умови і порядок її діяльності в Україні", – відзначили в НБУ.

UnionPay – китайська платіжна система, заснована в 2002 році. Є найбільшою в світі за кількістю фінансових операцій і випущених карт – за цим показником перевершує Visa і MasterCard. Карти UnionPay емітуються в більш ніж 40 країнах, система обслуговує 80% всіх карт в світі.

На першому етапі платіжна система UnionPay International надавати в Україні послуги еквайрингу, видачі готівки та оплати товарів і послуг за платіжними картками UnionPay. В майбутньому планується і випуск платіжних карток UnionPay банками України.

"Вихід провідного світового гравця раз підтвердить привабливість і перспективність України для інвесторів", – підкреслюють в НБУ.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Після рекордного обвалу цін різко подорожала нафта

Світові ціни на нафту еталонних марок зросли після рекордного за 2018 рік зниження, незважаючи на те, що запаси нафти і обсяги її видобутку в США знову виросли. Про це свідчать дані торгів.

Так, 16 листопада ціна січневих ф'ючерсів на північноморську нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures до 10:15 за київським часом підвищилася до 67,64 долара за барель.

Вартість нафти WTI з поставкою в грудні на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) піднялася до цього часу до 57,27 долара за барель.

Напередодні, 15 листопада, Міністерство енергетики США повідомило про зростання запасів нафти в країні за підсумками восьмого тижня поспіль – на 10,27 млн барелів. Це максимальні темпи з лютого 2017 року. Видобуток нафти в США зріс на 100 тисяч барелів на добу (б / д) – до 11,7 млн барелів на добу, що є черговим рекордом.

Нагадаємо, що зростання нафтових котирувань до 95 доларів за барель в 2019 році вже не буде. Такий змінений прогноз озвучили аналітики інвестиційного банку Bank of America Merrill Lynch Research.

Кабельне ТБ може помітно подорожчати з 1 січня

Асоціація правовласників і постачальників контенту розрахувала майбутні тарифи на послуги платних ТБ-сервісів в Україні. Так, з 1 січня 2019 року в Україні значно подорожчають послуги практично всіх платних телевізійних сервісів: кабельного телебачення, IPTV, телебачення інших технологій. Такий прогноз озвучила глава Асоціації правовласників і постачальників контенту Наталія Клітна.

"Абонентська плата може зрости на 15-40% в залежності від регіональних особливостей, набору телевізійних каналів, різних економічних показників діяльності провайдерів", – цитує прес-служба Асоціації заяву Наталії Клітної.

В асоціації відзначили, що за перше півріччя 2018 року середня вартість послуг на одного абонента кабельного телебачення, в тому числі цифрового, в Україні вже становить близько 72 грн.

"Однак тарифи продовжують зростати через істотне підвищення плати за використання прав на інтелектуальну власність виробниками українського контенту, необхідність збільшення заробітної плати працівникам, плати за електроенергію тощо", – йдеться в повідомленні.

Мінімальні тарифи за доступ до пакетів тільки з українськими телеканалами можуть становити приблизно 56-70 грн, залежно від регіону.

"Але, швидше за все, тарифи можуть бути і вище, оскільки провайдерам доводиться також витрачати значні кошти на закупівлю прав на ретрансляцію розважальних іноземних телеканалів для того, щоб зацікавити абонента і створити додаткову цінність телевізійної послуги в порівнянні з безкоштовною ефірною цифрою", – вважають в асоціації.