Ініціатива Міністерства соціальної політики, що покликана ускладнити оформлення компаніями співробітників як фізичних осіб-підприємців, може привести до дуже незадовільних і катастрофічних результатів.

"У першу чергу, в очі впадає двозначність критеріїв, розроблених міністерством, що породжуватиме важелі для маніпуляцій з боку перевіряючих органів. Беручи це до уваги, тиск на бізнес буде лише збільшуватися, змушуючи його або йти в тінь або просто закриватися", – заявив старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Єгор Киян у коментарі "Апострофу".

По-друге, за його словами, в гонитві за рішенням насущних проблем наповнення бюджету, чиновників не хвилюють умови, в яких доводиться працювати реальному сектору економіки.

"Для малого та середнього бізнесу, маржа прибутковості якого становить 10-20%, така ініціатива просто вбивча і замість поповнення бюджету призведе до поповнення безробіття або трудової еміграції", – додав Киян.

По-третє, зазначає експерт, доцільність таких заходів на даному етапі безперспективна.

"В Україні зареєстровано всього близько 2 млн ФОП, від чого втрати державного бюджету складають у районі 3-4 млрд гривень. На тлі інших системних проблем української економіки, наприклад, з тією ж митницею – втрати від її неефективності становлять близько 145 млрд гривень" , – резюмував Киян.