Росія веде розвідку у водах країн Північної Європи. Російські військові можуть готувати диверсії на об’єктах енергетичної інфраструктури.

Про це повідомляє DK.

Громадські мовники Данії, Норвегії, Швеції та Фінляндії провели масштабне розслідування про діяльність Росії у Балтійському і Північному морях. Аналітики дослідили інформацію про радіотрафік і місцезнаходження російських кораблів довкола країн Північної Європи.

Так, у водах навколо Данії, Норвегії, Фінляндії та Швеції знаходиться велика кількість російських кораблів. За офіційними повідомленнями РФ, вони вивчають дно моря. Проте експерти вважають, що за допомогою спецобладнання росіяни шукають інформацію про інфраструктуру цих країн.

Такі дані допомогли б РФ підготувати диверсії на вітрових електростанціях, газопроводах і кабелях зв’язку. На думку експертів, Росія також може саботувати розподіл електроенергії Північно-Західної Європи.

Журнілісти-розслідувачі встановили, що у водах Північної Європи плавають російські “кораблі-привиди”. Ці судна вимикають свої радари (передавачі AIS) і не передають інформацію про місцеперебування. Одним з таких кораблів є “Адмірал Володимирський”.

Відомо, що судно обстежило периметр поблизу семи вітрових електростанцій біля узбережжя Британії та Нідерландів. Під час наближення до станцій він значно сповільнювався. Журналісти підпливли до російського корабля на човні. З палуби їх “зустрів” чоловік у балаклаві зі зброєю, схожою на військову гвинтівку.

“Адмірал Володимирський” також помітили біля узбережжя Шотландії, приблизно за 30 морських миль на схід від Лоссімута, де базується флот морських патрульних літаків Королівських ВПС.

Офіцер розвідки Данії у коментарі журналістам підтвердив, що Росія може готувати диверсії у разі конфлікту з Заходом. У розвідці Норвегії наголосили, що цей проект важливий для росіян, його контролюють з Москви.

Раніше ЗМІ повідомляли, що у Норвегії можливе шпигунство росіян, оскільки зафіксували велику кількість дронів поблизу нафтових та газових об’єктів.

Також Норвегія назвала Росію однією з найбільших загроз країні.

У Національній розвідувальній службі та Норвезькій службі поліцейської безпеки (PST) вважають, що загроза з боку Росії щодо Норвегії є однією з найбільших.

“Ситуація з політикою безпеки, в якій ми перебуваємо сьогодні, має певне відношення до загрози розвідки Норвегії. І особливо про загрозу з боку Росії”, – каже Ганос.

Вона зазначила, незабаром вже буде рік, як Росія веде загарбницьку війну проти України, і хоча дипломатичні та економічні зв’язки із Заходом розірвані, але розвідувальна загроза з боку росіян все ще існує.

“Немає сумніву, що умови праці стали дещо складнішими після початку війни, тому що більшість людей привернула до неї більше уваги. Але у нас немає причин хвилюватися менше, ніж рік тому. Я думаю, що зараз буде важливо розглянути інші способи, якими Росія може скористатися для отримання інформації”, – заявила Ганос.

За її словами, Росія зацікавлена отриманням інформації, досвіду, секретної інформації та інформації про критичну інфраструктуру її країни.

“Це інформація, яку вони можуть використати з часом для нападу на нас”, – каже керівниця PST.

Вона також підкреслила, що відповідними цілями для російської розвідки можуть бути навчальні заклади, інформаційні компанії та політичні діячі.

“Існує також певна діяльність, яка не пов’язана з незаконними діями. Це можуть бути стратегічні придбання та операції впливу. Будуть використовуватися різноманітні методи, щоб впливати на нашу ситуацію і впливати на нас”, – підсумувала Ганос.